Kilka słów o Zumbie Fitness

0
fot. sxc.hu

Systematyczna sprawność ruchowa jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Korzystnie wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, jest przede wszystkim istotnym bodźcem kształtującym nasz organizm. Nie sposób nie zauważyć, iż ma zbawienny wpływ na samopoczucie, uwalnia nagromadzony stres oraz działa pobudzająco. Reasumując, ruch jest dobry na wszystko.

Wykorzystując postępy techniki prowadzimy mało ruchliwy tryb życia. W rezultacie czego nawet podczas niewielkiego wysiłku ujawnia się mniejsza odporność na zmęczenie. Gotowi na zmianę naszego trybu życia zapisujemy się na treningi, jednak wcześniej czy później nasz zapał spada. Doskonale znamy informacje zamykające się w powiedzeniu „ruch to zdrowie”. Zatem jakie czynniki wpływają na to, że tak szybko się demotywujemy? Może nieodpowiedni wybór formy ruchowej? Przeprowadzimy Was przez wszystkie rodzaje form ruchowych. Za każdym razem przedstawimy Wam tutaj inny rodzaj treningów. Mamy nadzieję, że wybierzecie odpowiedni dla siebie.

Program Zumba Fitness

Kiedy Alberto Perez zapomniał płyty z muzyką na zajęcia swojej grupy aerobicu, postanowił w ramach zastępstwa włożyć do odtwarzacza swoją prywatną płytę z muzyką kolumbijską. Niemal natychmiast okazało się, że to strzał w dziesiątkę, bowiem rytmy idealnie komponują się z wykonywanymi ruchami uczestników- i co najważniejsze -motywują ich do dalszych działań. Właśnie w tym momencie narodził się innowacyjny i skuteczny program Zumba Fitness. Dzisiaj Zumba robi furorę na całym świecie.

Zumba, w kolumbijskim slangu, skąd się wywodzi, oznacza „Baw się i ruszaj”. Najprościej ujmując, to fuzja prostych kroków tanecznych oraz ćwiczeń aerobowych wykonywanych głównie do muzyki latynoskiej. Stąd też na treningach nie może zabraknąć rytmów: typu mereque, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, cha-cha, rumba. Bazą treningową są naprzemienne szybkie i wolniejsze rytmy. Połączenie to jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które pragną szybko i przede wszystkim skutecznie zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dynamiczne i proste do opanowania układy są tak skomponowane, by przede wszystkim dobrze się bawić, wówczas gdy wszystkie partie naszego ciała biorą udział w intensywnym treningu. Nie musimy się już obawiać, że nie poradzimy sobie z trudniejszymi sekwencjami kroków, możemy bowiem wyrażać wewnętrzną ekspresję. Najważniejsza jest zabawa. Efektem estetycznym Zumby jest ciało w dobrej formie, prawidłowo wyrzeźbione. Podczas jednego treningu można spalić aż 600 kalorii! Jednak to nie wszystko. Zumba jest niewątpliwym antidotum na stres, pobudza pozytywne emocje oraz działa relaksująco i odprężająco na cały organizm.

Głównym założeniem programu Zumba Fitness jest dążenie do tego, by każdy, bez względu na wiek, płeć, kondycję fizyczną, doświadczenie taneczne czy w fitnesie mógł z powodzeniem brać udział w zajęciach. Trening z założenia jest łatwy i przyjemny, uwalnia feromony szczęścia. Wszystko po to, by nie zakończyć programu po kilku treningach, a z powodzeniem chodzić na kolejne i skutecznie ożywiać nie tylko ciało, ale i umysł. Daj się porwać rytmom Zumby Fitness!

Nadesłano przez: Kasia Julia Jaszczuk