Dla mysłowickich siatkarek i ich fanów sezon zaczął się wyśmienicie. Po niezbyt pozytywnych wynikach w przedsezonowych turniejach Silesia Volley weszła w sezon solidną grą i trzema wygranymi meczami z rzędu.

27 września do Mysłowic przyjechała drużyna Sokoła Radzionków. Przyjezdne postawiły opór w pierwszych dwóch setach, natomiast w trzecim opadły z sił i przegrały aż ośmioma punktami. Tydzień później nasze siatkarki pojechały do Proszowic na mecz z tamtejszą Pogonią. Samo spotkanie miało dziwny przebieg. O ile pierwszy i czwarty set były wyrównane i wygrane przez gospodynie na przewagi, o tyle sety numer dwa, trzy i pięć były bardziej jednostronne na korzyść Silesii Volley. 13 października w Mysłowicach spotkanie z Halembą Ruda Śląska potoczyło się podobnie. Podopieczne Alana Poloka przegrały pierwszego i czwartego seta, by drugiego, trzeciego i piątego wygrać znaczną różnicą punktów.

Wyniki Silesii Volley:

• Silesia Volley – Sokół Radzionków 3:0 (25:22, 25:23, 25:17),
  • Pogoń Proszowice – Silesia Volley 2:3 (26:24, 13:25, 18:25, 27:25, 10:15),
  • Silesia Volley – Halemba Ruda Śląska 3:2 (23:25, 25:18, 25:14, 17:25, 15:5).

Mysłowiczanki po trzech kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli z dwupunktową stratą do San-Pajdy Jarosław, która wygrała wszystkie trzy mecze za trzy punkty. W kolejnej kolejce 20 października Silesia Volley zmierzy się na wyjeździe z czerwoną latarnią tabeli Maratonem Krzeszowice.