W Mysłowicach powstaje szkółka rugby

0
fot. Hegemon Mysłowice

22 czerwca w naszym mieście zainauguruje swoją działalność szkółka rugby Hegemon Mysłowice. W ten dzień zostanie zorganizowany piknik rodzinny „Sobota z jajem”. Cała zabawa rozpocznie się o godz. 11 na stadionie Górnika Wesoła. Rodzinne gry i zabawy połączone z pieczoną kiełbasą i domowymi smakołykami będą główną atrakcją. Popołudniem młodzi zawodnicy wraz z rodzicami będą rywalizować grając w rugby.

Pierwszy trening nowej drużyny zaplanowano na 25 czerwca o godz. 17.30. Później będą odbywać się cyklicznie o tej samej godzinie we wtorki i czwartki. Zapisać się do drużyn można właśnie na pierwszych treningach. Podczas zajęć zawodnicy, którzy pojawią się z rodzicami otrzymają niezbędne dokumenty do zapisu. Nabór zostanie poprowadzony w kategoriach wiekowych: mini żak (roczniki ’09 i ’10), żak (rocznik ’08) oraz młodzik (roczniki ’06 i ’07). Jeżeli będzie zainteresowanie starszej młodzieży, klub wyjdzie naprzeciw potrzeb i utworzy kolejne roczniki.

Przez okres wakacyjny klub będzie budował i przygotowywał drużyny do ogólnopolskich turniejów organizowanych przez Polski Związek Rugby. Wszelkie bliższe informacje będzie można uzyskać na pikniku oraz na treningach.

Tekst: Paweł Łętowski/Dawid Forma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here