Piłka ręczna. Siódemka w grupie mistrzowskiej

0
fot. Siódemka

Już na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej było wiadomo, że MUKS Siódemka Mysłowice awansuje do grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn.

Nowy rok zaczął się od przegranej z bezpośrednim rywalem w walce o awans. W Kielcach, w bardzo wyrównanym meczu, mysłowiczanie nie dali rady tamtejszemu SMS-owi. Jak się później okazało, w przeddzień przedostatniego meczu rundy zasadniczej kielczanie przegrali z MOSiR-em Bochnia, co otworzyło miejscowym szczypiornistom drogę do awansu. 23 stycznia Siódemka zmierzyła się z MUKS-em Zagłębie Sosnowiec. Po kolejnym wyrównanym spotkaniu wynik na tablicy różnił się tylko dwiema bramkami. Tym razem na korzyść mysłowiczan i to oni wrócili do miasta z tarczą. Ostatni mecz rundy zasadniczej miał miejsce 27 stycznia w hali przy ul. Bończyka. Szczęście, jak wiadomo, jest zmienne i tym razem przyjezdni z Zawiercia wygrali jedną bramką.

Wyniki MUKS-u Siódemka:

  • SMS Kielce – Siódemka 27:26,
  • MUKS Zagłębie Sosnowiec – Siódemka 26:28,
  • Siódemka – Viret Zawiercie 26:27.

Awans do grupy mistrzowskiej oznacza zajęcie co najmniej ósmej lokaty, najlepszej w krótkiej historii mysłowickiego klubu. Walka rozpoczęła się w niedzielę 10 lutego o godz. 16 przy ul. Bończyka. Rywalem mysłowickich szczypiornistów byli zawodnicy Społem Kielce, którzy pewnie wygrali z gospodarzami 34:25.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here