Sport szkolny. Kolejne przełajowe zmagania za nami

0
fot. unsplash.com

Oprócz Młodzieżowych Biegów Przełajowych w październiku w naszym mieście odbyły się jeszcze dwie inne przełajowe imprezy.

10 października na obiektach przy ul. Promenada rozegrano sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które rozpoczynają zespołowe współzawodnictwo szkolne w tym roku. Dziewczęta w każdej kategorii wiekowej miały do pokonania 800 m, natomiast chłopcy szkół podstawowych 1 000 m, a ponadpodstawowych – 1 500 m.

Wśród najmłodszych (roczniki ‘06 i młodsze) zwycięstwo odniosły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 3 oraz chłopcy ze szkoły sportowej. W drugiej kategorii podstawowej (roczniki ‘03-’05) pierwsze na mecie zameldowały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 4, a wśród chłopców triumfowali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 15. W kategorii ponadpodstawowej (roczniki ‘99-’02) całą pulę zgarnęło I Liceum Ogólnokształcące.

Niecały tydzień później, 16 października, w tym samym miejscu odbyły się zawody rejonowe, w których udział wzięli złoci i srebrni medaliści zawodów miejskich z Mysłowic i Katowic. Stawką był awans do finałów wojewódzkich. Promocję na kolejny szczebel zmagań dawało tylko zwycięstwo. Do finałów awansowały trzy mysłowickie reprezentacje: dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6, chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 15 oraz dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here