U piłkarzy bez zmian

0
fot. Unia Kosztowy

Miejsce w środku tabeli Unii Kosztowy i, niestety, lokata w ligowym ogonie MKS-u Górnik 09 to na dzień dzisiejszy piłkarska rzeczywistość w Mysłowicach.

Beniaminek czwartej ligi, kosztowska Unia, od ostatniego wydania „Gazety” rozegrała pięć meczów. 15 września mysłowiczanie pojechali do Będzina na spotkanie z RKS-em Grodziec. Festiwal nieskuteczności zakończył się bezbramkowym remisem. Tydzień później do Mysłowic przyjechał lider, Śląsk Świętochłowice. Różnica w tabeli nie była jednak widoczna na boisku. Niestety, to przyjezdnym udało się strzelić jedną bramkę więcej i wygrać mecz. Końcem września Sarmacja Będzin i Unia Kosztowy znów urządziły sobie festiwal niemocy strzeleckiej. To spotkanie również zakończyło się bezbramkowym remisem. 6 października mysłowiccy piłkarze odbili sobie to z nawiązką, wygrywając u siebie z Zielonymi Żarki czterema bramkami. 13 października pojechali do Dąbrowy Górniczej, gdzie w pojedynku dwóch Unii padł remis.

Wyniki Unii Kosztowy:

  • RKS Grodziec – Unia Kosztowy 0:0,
  • Unia Kosztowy – Śląsk Świętochłowice 1:2,
  • Sarmacja Będzin – Unia Kosztowy 0:0,
  • Unia Kosztowy – Zieloni Żarki 4:0,
  • Unia Dąbrowa Górnicza – Unia Kosztowy 1:1.

W grze mysłowickiej drużyny cieszy mała ilość traconych bramek, martwi natomiast brak skuteczności. Po jedenastu kolejkach Unia Kosztowy zajmuje szóstą lokatę z dwunastoma punktami straty do lidera oraz dziewięcioma punktami przewagi nad ostatnim miejscem. Kolejny mecz kosztowianie rozegrają u siebie z Polonią Bytom 20 października o godz. 15.

Niewiele przez ostatni miesiąc zmieniło się w sytuacji Kociny. 15 września podopieczni Marka Piszczyka co prawda wygrali mecz z wyżej notowaną Fortuną Wyry, ale w kolejnych dwóch spotkaniach ponieśli bolesne porażki ze Spartą Katowice i AKS-em Mikołów. 6 października nastąpiło przełamanie, znów z wyżej notowaną drużyną, Uranią Ruda Śląska. Niestety tydzień później miała miejsce kolejna wysoka przegrana z Sokołem Wola.

Wyniki MKS-u Górnik 09:

  • Górnik 09 – Fortuna Wyry 1:0,
  • Sparta Katowice – Górnik 09 5:0,
  • Górnik 09 – AKS Mikołów 1:3,
  • Górnik 09 – Urania Ruda Śląska 5:3,
  • Sokół Wola – Górnik 09 5:2.

Taką postawą piłkarze Kociny mogą sobie załatwić jedynie walkę o utrzymanie. Po jedenastu kolejkach zajmują trzynastą pozycję z czterema punktami przewagi nad ostatnim, szesnastym miejscem oraz dwudziestoma jeden punktami straty do lidera. 20 października o godz. 15 przy ul. Gwarków Górnik 09 Mysłowice podejmie Pogoń Imielin.