Pierwszy profesjonalny klub squasha w Sosnowcu – Squash Point

0
fot. Squash Point Sosnowiec

Squash został uznany za najzdrowszy sport świata przez redakcję magazynu Forbes. Wygrał rywalizację między innymi z wiosłowaniem, pływaniem, wspinaczką i jazdą na rowerze.

Gracz poddany jest intensywnemu wysiłkowi interwałowemu, co oznacza, że okresy szybkiego ruchu następują na przemian z momentami wolniejszymi. Ciągłe zmiany tempa gry powodują, że przez niemal 80% czasu serce gracza pracuje na najwyższych obrotach. To właśnie dlatego osoby uprawiające squasha mogą pochwalić się świetną kondycją i nie mają problemów z sercem. Poza kondycją, siłą i gracją wymaga również błyskotliwości i inteligencji.

Sport ten może być także znakomitą formą rekreacji, angażującą te partie mięśniowe, na których paniom najbardziej zależy, czyli głównie pośladki, uda, łydki. Podczas gry w squasha pracują również mięśnie ramion, pleców, a także brzucha. Jest to dyscyplina ogólnorozwojowa, której uprawianie fantastycznie wpływa na kobiecą sylwetkę. Squash pomaga także odreagować stresy związane z pracą i codziennym życiem, poprawia rozwój fizyczny i kondycję, bo w tej grze liczy się silne i precyzyjne uderzenie piłeczki, ale również umiejętność poruszania się po korcie i wytrzymałość. Squash to przede wszystkim dużo dobrej zabawy i możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni, bo squash jest również powszechną formą spędzania wolnego czasu. W krajach, w których squash jest sportem popularnym, uprawiają go nawet dzieci na zajęciach sportowych w szkołach.

Klub Squash Point został założony w 2010 r. jako pierwszy klub squasha w Sosnowcu. Obecnie znajduje się przy ul. Jedności 10 (Dańdówka-Niwka).

Klub posiada 4 profesjonalne korty do grania, siłownię dla graczy oraz bawialnię dla dzieci zawodników. Dodatkowo prowadzone są ogólnorozwojowe treningi personalne.

Squash Point Sosnowiec posiada najliczniejszą i najbardziej prężną ligę squasha w regionie, liczącą niemal 100 zawodników. Na tamtejszych kortach corocznie organizowane są drużynowe eliminacje mistrzostw Polski regionu śląskiego.

W klubie prowadzone są profesjonalne indywidualne i grupowe treningi squasha zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Prowadzona jest również nauka gry dla początkujących.

W czerwcu tego roku we Wrocławiu wychowanka klubu, Julia Patałąg (16 lat), zdobyła Indywidualne Mistrzostwo Polski Juniorów i 10 miejsce wśród kobiet seniorów.

Każdy z zawodników ma nieodpłatny dostęp do siłowni oraz możliwość odpłatnego odbycia profesjonalnego treningu personalnego na miejscu.

Klub posiada wypożyczalnię sprzętu do squasha oraz sklep z akcesoriami. Dodatkowo prowadzi również serwis rakiet.

Specjalnie na okres letni przygotowano weekendową promocję. – W każdy piątek, sobotę i niedzielę, aż do końca sierpnia, za drugą godzinę na korcie zapłacisz 50% taniej! Dodatkowo sprzęt wypożyczymy ci bez opłat! – zachęca Squash Point. Ponadto młodzież i studenci od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00, mogą skorzystać ze zniżki po okazaniu ważnej legitymacji.

Squash Point Sosnowiec

ul. Jedności 10

tel. 32 293 71 36

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here