Iwona Mielińska z tytułem mistrzowskim w gastronomii

0
fot. Nadesłano

Właścicielka bistra „Szarotka” otrzymała tytuł mistrzowski w zawodzie kucharz. Ten prestiżowy dyplom podnosi wiarygodność firmy, a także pozwala na kształcenie przyszłych kucharzy pod okiem najlepszych.

Nie każdy może otrzymać tytuł mistrza w dziedzinie gastronomii. W tym celu trzeba ukończyć odpowiednie szkoły, mieć lata praktyki w zawodzie oraz przejść egzamin, który nie należy do najłatwiejszych. Właścicielka mysłowickiego bistra „Szarotka” nie poddała się i postanowiła zawalczyć o tytuł. – Egzamin odbył się 8 maja i składał się z części teoretycznej oraz praktycznej, która polegała na przygotowaniu czterech potraw: przystawki, zupy, dania głównego oraz deseru. Na wszystko mieliśmy dwie godziny. Gdy zobaczyłam, że pozostali są młodsi ode mnie trochę się wystraszyłam i chciałam uciekać, ale zostałam i walczyłam do końca – wspomina Iwona Mielińska.

fot. Nadesłano

Dyplom i kurs pedagogiczny pozwalają na przyjęcie do bistra przyszłych kucharzy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w celu nabycia doświadczenia zawodowego. Dzięki tytułowi podnosi się również prestiż firmy, ponieważ klienci będą obsługiwani przez osoby wykwalifikowane w kierunku gastronomicznym.

Pani Ilonie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!