Kiedy reumatyzm daje nam w kość

0
fot. sxc.hu

Jesień i zima w obszarze zdrowia oznaczają często nie tylko czerwony nos. Zimniejsze miesiące i zmiany pogody mogą potęgować bóle reumatyczne, w tym kręgosłupa i stawów. Według badań problem ten dotyka już co drugiego z nas. Wiek przestaje mieć znaczenie, a dolegliwości często są przewlekle. Oto jak można radzić sobie z bólami reumatycznymi.

DOMOWYM SPOSOBEM

Rozgrzewające kąpiele, zwłaszcza te wzbogacone ziołowymi naparami, na przykład z sosnowego igliwia, podziałają kojąco i odprężająco. Zamiast odwaru do wanny można dodać kilkanaście kropli olejku sosnowego (pod strumień wody). Kuracja powinna być systematycznie powtarzana.

NATURALNIE Z APTEKI

Szukając pomocy na bóle przewlekłe, pytajmy w aptece o preparaty o naturalnym składzie, które nie oddziałują farmakologicznie i przy częstym stosowaniu są bezpieczne dla naszego organizmu. Przykładem może być żel Reumo Terapia na bazie olejków eterycznych. Naturalny skład maści ważny będzie dla osób, które już zażywają leki z grupy NLPZ. Tym bardziej warto czytać ulotki i pytać o poradę lekarzy lub farmaceutów.

Porady opracowane przy współpracy z Nes Pharma – nowoczesną polską firmą farmaceutyczną specjalizującą się w produktach opartych na naturalnych formułach. Od ponad czterech lat firma udostępnia pacjentom preparaty wspomagające leczenie dolegliwości z zakresu m.in. rehabilitacji, reumatologii, gastrologii, medycyny urazowej. Jako inicjator badań klinicznych, Nes Pharma współpracuje na co dzień z polskimi uniwersyteckimi ośrodkami naukowymi.

Nadesłano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here