Podkreślone brwi jako podstawa dobrego makijażu

0

Wiele z kobiet uważa, że makijaż oka ogranicza się tylko do pomalowanych powiek i podkreślonych rzęs, natomiast w rzeczywistości jest inaczej. Tak samo ważny jest kolor cienia dopasowany do koloru tęczówki, starannie podkreślone rzęsy jak i kształt, kolor oraz proporcje naszych brwi. To one nadają nam charakter, podkreślają kształty twarzy i ostatecznie odpowiednio przygotowane stają się piękną oprawą całego oka. Przedstawiamy kilka porad na temat tego co należy zrobić, jakich zasad się trzymać, aby nasze brwi zawsze dobrze wyglądały i współgrały z makijażem na każdą okazję.

Depilacja

Pamiętajmy o tym, aby włoski wyrywać z umiarem. Cienkie brwi dodają lat i są niemodne. Nie depilujemy włosków górnej linii brwi- chodzi tu o względy estetyczne jak i możliwość porażenia tzw. nerwu ocznego czołowego. Włoski depilujemy ruchem do góry, w innym wypadku z czasem możemy nie zapanować nad niesfornym układaniem się ich w różne strony.

Czeszemy brwi

Zawsze do góry i na zewnątrz.

Kształt łuku brwi

Aby sprawdzić proporcje przykładamy dwa ołówki (tzw. metoda ołówkowa) do skrzydełka nosa. Jeden ustawiamy pionowo do wewnętrznego kącika oka, a drugi do zewnętrznego. Łuk jaki powstanie między nimi wyznacza nam odpowiednią długość brwi.

Pamiętajmy, że do twarzy okrągłych dopasowujemy lekko ostrzejszy kształt brwi i na odwrót – do twarzy o ostrych rysach kształty nieco łagodniejsze

. Wszystko po to, aby nadać całej twarzy odpowiednich proporcji.

Malowanie brwi

• Kredka

Do malowania brwi stosujemy specjalne kredki, które nie rozmazują się, są twardsze niż konturówki do oczu, a wybór kolorystyczny sprawia, że i blondynki i brunetki dobiorą idealny dla siebie odcień.

• Cienie

Cienie do brwi doskonale nadają się dla osób z cienkimi delikatnymi włoskami. Nakładamy je cienkim skośnym pędzelkiem. Dobre w zastępstwie cieni do brwi będą również cienie do powiek w kamieniu, pamiętajmy przy tym, aby z naszych paletek wybierać tylko i wyłącznie te matowe.

Nigdy nie zapominajmy podczas wykonywania makijażu o brwiach. Zawsze dobrze wydepilowane, wymodelowane i ostatecznie pomalowane brwi będą doskonałym wykończeniem pracy, jaką każda kobieta wkłada po to, by za każdym razem wyglądać i czuć się pięknie i pewnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here