Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS Katowice w walce z dyskryminacją

1
mat. prasowe

FARE network jest międzynarodową organizacją przeciwdziałającą dyskryminacji w świecie sportu. Co roku organizuje akcję #Footballpeopleweeks, w której każda organizacja pozarządowa może ubiegać się o grant na zorganizowanie wydarzenia promującego przeciwdziałanie dyskryminacji. W tym roku akcja przypadła na dni 10-24 października. Z uwagi na swoją działalność w akcji bierze udział także Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS Katowice przeciwdziałając dyskryminacji niepełnosprawnych.

– 11 października rozpoczęliśmy cykl wizyt w szkołach, aby w ramach akcji #FootballPeopleweeks opowiedzieć dzieciom o dyskryminacji i tolerancji. Z racji tego, że zrzeszamy osoby niepełnosprawne, postanowiliśmy skupić się głównie na podejściu do nich i postrzeganiu ich przez zdrowych ludzi – mówi mysłowiczanka, Sylwia Ociepka, reprezentująca KKN GKS Katowice. – Pierwszą wizytę odbyliśmy w Szkole Podstawowej nr 19 w Katowicach, a następnie odwiedziliśmy dwie mysłowickie placówki – SP4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach oraz Szkołę Podstawową Sportową im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach. W ramach #Footballpeopleweeks opowiadaliśmy o niepełnosprawnych osobach i ich obecności w świecie. Przestrzegaliśmy przed dyskryminacją i zachęcaliśmy do pomocy. W każdej ze szkół zostaliśmy bardzo miło przyjęci, zainteresowanie młodzieży było ogromne. Uczniowie brali czynny udział w dyskusji, co nas przekonało, że tego typu akcje są dobre i potrzebne. Opowiedzieliśmy również trochę o samym KKNie, skąd się wzięliśmy przy GKS-ie i jak ważną rolę klub odgrywa w naszym życiu. Co znaczy dla nas przebywanie ze sobą i integrowanie się między innymi na imprezach sportowych GKS-u.

KKN GKS Katowice składa podziękowania:

 • dyrekcjom szkół i nauczycielom za możliwość przeprowadzenia prelekcji oraz pomoc w ich zorganizowaniu,
 • Klubowi GKS Katowice za pomoc i zapewnienie obecności sportowców klubu,
 • samym zawodniczkom i zawodnikom: Joannie Węcławek, Nadji Stanovic, Miłoszowi Poloczek, Michałowi Kielerowi, za udział i wspieranie nas,
 • Marcie Ostrowskiej, pełnomocnikowi ds. osób niepełnosprawnych w Mysłowicach za udział i pomoc w prelekcji
 • Sebastianowi Taborkowi, zaprzyjaźnionemu fotografowi za wspieranie nas i całą fotogalerię.

– O całej akcji opowiedzieliśmy pani Beacie Tomanek w Radiu Katowice w audycji „Gdzieś obok nas” – dodaje Sylwia Ociepka. Prelekcje prowadzili Krzysztof Wostal, Piotr Borgulat oraz Piotr Czarnota, niepełnosprawni członkowie stowarzyszenia. Za organizację całej akcji odpowiadała Sylwia Ociepka, prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych GKS Katowice.

1 KOMENTARZ

 1. Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is valuable and all. However imagine if you added
  some great visuals or video clips to give your posts more, „pop”!

  Your content is excellent but with images and video clips,
  this blog could definitely be one of the greatest in its field.
  Awesome blog! http://forum.bokser.org/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here