MOK wydał tomik wierszy Grażyny Janoty

0
mat. prasowe

„noc przynosi
niespodziewane słowa
zadaje ból
daje rozkosz
układa (w) wiersz
czasami nie wiesz
że śnisz
opowiadasz jak spadasz
odjeżdżasz na wsteczny (…)”*

Jedną z działalności statutowych Mysłowickiego Ośrodka Kultury jest wspieranie różnych dziedzin tak kultury, jak i sztuki. Rok 2019 przyniósł w tym obszarze kolejne wydanie tomiku wierszy poetki, Grażyny Janoty.

BIOGRAFIA:

Grażyna Janota, z domu Gąsior. Mieszkająca w dzielnicy Mysłowic – Krasowach. Obecnie ma 47 lat, męża i dwóch synów. Autorka wydanego przez Mysłowicki Ośrodek Kultury w 2015 roku tomiku wierszy „stany skupienia”. Wiersze pisze od 12-go roku życia. Debiutowała w 1987′ w Programie Trzecim Polskiego Radia. Obecnie jej wiersze prezentowane są na antenie Radia Katowice. Laureatka kilkudziesięciu konkursów poetyckich. Kilkakrotny gość „Artystycznych Spotkań” redaktora Macieja Szczawińskiego w Radiu Katowice. Jej wiersze znalazły się w „Antologii Debiutów Poetyckich”, wydanych w Brzegu, przez K.I.T Stowarzyszenie Żywych Poetów w 2016 roku. Publikowała między innymi w: „Śląsku”, „Migotaniach”, „Akancie” oraz w almanachach pokonkursowych. Obecnie pracuje nad prozą.

Z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury związana już od kilku lat poprzez spotkania autorskie oraz „Zaduszki poetyckie”.

Już dziś zapraszamy na spotkanie autorskie, które odbędzie się jeszcze we wrześniu 2019 r. – szczegóły niebawem. Tymczasem nie mniej serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy red. Macieja Szczawińskiego z Grażyną Janotą na antenie Polskiego Radia Katowice w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. o godz. 21.15.

*fragment wiersza „Zapamiętanie”

mat. prasowe