Szkoła Rodzenia SISMED rusza w Mysłowicach i zaprasza na dzień otwarty!

0
Plakat promujący wydarzenie

Co roku w Mysłowicach rodzi się około 600 dzieci. Mimo tego w ostatnim czasie nie było w mieście szkoły rodzenia. Dzięki trzem mysłowiczankom – Ewie Lipie-Drzymocie, Mai Lipie-Szewczyk i Ani Lipie to się zmieni. Założyły one działającą pod patronatem Mysłowickiego Centrum Zdrowia Szkołę Rodzenia SISMED, w której 23 listopada odbędzie się dzień otwarty.

– Poród to wyjątkowe doświadczenie. Wiedza o tym, jak przebiega, czego mogę się spodziewać, była dla mnie nieoceniona -­ tak o swoich doświadczeniach z narodzinami dziecka mówi jedna z założycielek szkoły, Maja Lipa-Szewczyk, prywatnie mama dwuletniego Tymona. – Po swoim porodzie zdałam sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie, opracowanie planu porodu. Pamiętam też, jak istotne dla mojego męża było nie tylko bycie przy porodzie, ale także aktywne w nim uczestniczenie, wiedza o tym, co robić w danej jego fazie – dodaje.

Owocem doświadczeń młodych mam jest właśnie SISMED. W czasie zajęć w szkole zwraca się uwagę nie tylko na fizjologię, ale także psychiczne potrzeby obojga rodziców, a także najmłodszego członka rodziny. – Podczas kursu do porodu przygotowujemy zarówno rodzącą, jak i jej partnera, pod opieką specjalisty przygotowywany jest też plan porodu – opowiada Lipa-Szewczyk. – Pamiętam, jak ważna była dla mnie znajomość oddziału, na którym rodziłam. Dlatego zajęcia naszej szkoły rodzenia odbywają się właśnie w Mysłowickim Centrum Zdrowia, uczestniczące w kursie pary mogą poznać nie tylko sam szpital, ale również jego personel. Będzie to także możliwe podczas dnia otwartego.

W czasie listopadowego dnia otwartego, poza spotkaniem z założycielkami szkoły i odwiedzeniem mysłowickiej porodówki, będzie można się dowiedzieć, czym jest Pilayoga. – Pod tą enigmatyczną nazwą kryją się serie ćwiczeń charakterystycznych dla pilatesu i jogi, które podnoszą wytrzymałość organizmu, zwiększają też świadomość własnego ciała i stanowią wstęp do ćwiczeń pozwalających powrócić do dobrej kondycji po ciąży – wyjaśnia Ewa Lipa-Drzymota, absolwentka katowickiej AWF. Zajęcia oparte na autorskim programie poprowadzi doświadczona fizjoterapeutka, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uczestnictwo w dniach otwartych to nie tylko szansa na zapoznanie się z jedynym w mieście oddziałem położniczym. 23 listopada, podczas spaceru po oddziale, będzie można dowiedzieć się też co nieco na temat sposobów łagodzenia bólu porodowego na poszczególnych etapach narodzin dziecka. – Zapraszamy też po to, by zapoznać się z nami, założycielkami szkoły, rozwiać wątpliwości dotyczące uczestniczenia w kursie szkoły rodzenia – zachęca Ewa Lipa-Drzymota. I dodaje, że w ramach dnia otwartego odbędzie się konkurs, w którym będzie można wygrać bezpłatny kurs w szkole rodzenia SISMED, a każdy uczestnik spotkań w ramach dnia otwartego otrzyma rabat na uczestnictwo w zajęciach.

Dodatkowych informacji udziela Anna Lipa; tel. 661 976 307, e-mail: kontakt@sismed.com.pl.

Program dnia otwartego w Szkole Rodzenia SISMED

Mysłowickie Centrum Zdrowia, ul. Mikołowska 1

23 listopada, o każdej pełnej godzinie: 10, 11, 12:

  • Poznajmy się – o Szkole Rodzenia SISMED (15 min, prowadząca: mgr Monika Kordys)
  • Pilayoga – jak ciekawie i bezpiecznie zadbać o kondycję w ciąży (15 min, prowadząca: mgr Małgorzata Jachacz-Łopata)
  • Wielka moc w małych komórkach – Prezentacja Progenis Bank Komórek Macierzystych (10 min)
  • Mysłowicka „porodówka” – przekonaj się jak wygląda i poznaj nowoczesne metody łagodzenia bólu (20 min, prowadząca: mgr Katarzyna Jendrysko-Jamrozik)

Atrakcje:

  • Konkurs z nagrodami – do wygrania między innymi darmowy kurs w Szkole Rodzenia SISMED
  • Rabat w wysokości 50 zł przy zapisie na kurs Szkoły Rodzenia SISMED

Nadesłano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here