fot. Biała Gruba

Flagowa propozycja mysłowickiej restauracji Biała Gruba powraca. Ślązacy ponownie będą mogli cieszyć podniebienia czarnym burgerem. Na tym nie koniec zmian w menu. W lokalu po raz pierwszy będą serwowane ośmiorniczki, które obserwatorów życia politycznego mogą zaintrygować nazwą.

Czarny burger to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów restauracji Biała Gruba. Amerykańskie danie w śląskiej odsłonie po raz ostatni dostępne było w czerwcu ubiegłego roku. Teraz powraca, lecz w nieco zmienionej formie. – Czarny burger przypadł do gustu naszym gościom, dlatego wraca do naszej karty. Zmieniliśmy część składników, ale nadal będzie to dobrze znane danie Białej Gruby – mówi szef kuchni mysłowickiej restauracji Jakub Skowron.

Czarny burger wrócił do sprzedaży w sobotę 23 czerwca. Tym razem bułka jest podawana z 200-gramowym kawałkiem mięsa wołowego, majonezem orzechowym, ogórkiem kompresowanym, jajkiem sadzonym, sałatą i pomidorem. Pieczywo, podobnie jak przed rokiem, swoją barwę zawdzięcza węglowi spożywczemu. Całość jest serwowana z frytkami steak house.

Na Białej Grubie część potraw jest barwiona węglem spożywczym. Kolor czarny stał się ważnym motywem przekazu restauracji i zarazem jej znakiem rozpoznawczym. W menu w przeszłości pojawiały się już czarne pączki, czarne makarony, czarne kluski śląskie czy czarny falafel. – Na początku, podczas podawania tego typu dań, na twarzach naszych gości widać zaciekawienie, lekkie zdziwienie. Po pierwszych gryzach dostrzegamy już uśmiechy – mówi Skowron. – Mamy nadzieję, że i tym razem tak będzie – dodaje.

Poza powrotem czarnego burgera do menu restauracji warto odnotować również wpisanie do karty dań wśród przystawek „Ośmiorniczek, które się po prostu należą”. Macki ośmiornicy są podawane z pudrem z krupnioka, musztardowcem, rukwią wodną i kompresowanymi owocami. – Czasami z przymrużeniem oka nawiązujemy nazwami dań do politycznej rzeczywistości. Tak jak na co dzień menu łączy w sobie dania dla wegan i dla mięsożerców, tak w przypadku ośmiorniczek liczymy na to, że połączymy zwolenników Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości – mówi z uśmiechem właściciel restauracji Biała Gruba Łukasz Jurkiewicz.

Nadesłano: Pan Pikto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię