YouTube Kids: aplikacja na telefon

0

Nie oszukujmy się – czasami jesteśmy zmuszeni dać dziecku na chwilę nasz telefon. Co najczęściej włączamy wtedy na smartfonach? Oczywiście, że YouTube.

Najczęściej jesteśmy na nim zalogowani, a sama aplikacja pamięta i proponuje filmy, których najprawdopodobniej będziemy ciekawi. I chociaż możemy dziecku włączyć jego ulubioną bajkę, to obok może pojawić się propozycja filmiku, który skierowany jest do nieco starszej widowni. YouTube, chociaż jest naprawdę ciekawy i pomocny, to niestety służy również do promowania tzw. patoinfluencerów, czyli osób, które nagrywają patologiczne, pełne przekleństw i przemocy treści. Jeśli pozwalamy dziecku „zająć się telefonem”, to w ten czas wykonujemy inne czynności i nie mamy kontroli nad tym, co robi. Sama przekonałam się o tym ostatnio.

I tutaj z myślą o bezpieczeństwie YouTube stworzył aplikację skierowaną tylko dla dzieci. Po zainstalowaniu jej na swój telefon zobaczymy miejsce, w którym są treści TYLKO dla dzieci. Czyli bez problemu pociecha znajdzie w nim swoją ulubioną „Świnkę Peppę”, „Psi patrol” czy „Boba Budowniczego”, a nie znajdzie w niej treści przeznaczonych dla dorosłych. Prawda, że świetne rozwiązanie?

W dodatku aplikacja oferuje wiele dodatkowych opcji, takich jak:

  • Zapis historii przeglądania. Rodzice więc mają wgląd do tego, co ich dzieci lubią przeglądać.
  • Dzięki minutnikowi rodzice mogą z góry ustalić, ile czasu dziecko będzie oglądało YouTube.
  • Możliwość blokowania kanałów. Nie wszystko to, co przeznaczone jest dla dzieci, może podobać się rodzicom. Dlatego, jeśli jakiś konkretny kanał nie odpowiada przekonaniom rodziców, mogą go z łatwością zablokować.

Aplikacja przeznaczona jest dla dzieci do ok. ósmego roku życia. Niemniej jednak nie jeden dziesięciolatek znajdzie w niej coś dla siebie. YouTube Kids jest wypróbowany przez setki tysięcy rodziców i cieszy się ogromnym zaufaniem. Dzieci są bardzo zadowolone i przede wszystkim – bezpieczne. Polecamy serdecznie tę aplikację! Można ją pobrać tutaj.

Tekst: Aleksandra Broda dla rodzicedzieci.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here