Betonowa architektura w twoim domu i ogrodzie

0
fot. Gesto

Beton doskonale wpisuje się w niezwykle modny obecnie industrial i architektoniczny minimalizm. Jednak mało kto wie, że materiał ten stosowany był już w starożytności. Polakom tak bardzo kojarzy się ze smutnym PRL-em, że zapomnieliśmy o jego największych zaletach: wytrzymałości i urabialności. To właśnie dzięki nim siemianowicka firma Gesto potrafi stworzyć z betonu prawdziwe cuda.

Gesto od 30 lat produkuje betonowe prefabrykaty dla polskiego górnictwa i infrastruktury drogowej, jest autorem nowatorskiej technologii produkcji płyt drogowych z zastosowaniem cementu z nanokrystalicznym dwutlenkiem tytanu TiO2, a współpracując z samorządami, buduje miejsca rozrywki dla młodych ludzi: parki do street workoutu, skateparki czy ścianki wspinaczkowe. W ofercie firmy znajdują się także nowoczesne, betonowe elementy wystroju domu i ogrodu. Gesto sprzedaje swoje produkty również na Zachodzie, m.in. w Holandii, gdzie beton już na stałe wpisał się w krajobraz miejskiej przestrzeni.

Beton daje nieograniczone możliwości

– Beton to nie tylko ściany i podłogi – dzięki rozwojowi technologii dzisiejsze mieszanki betonowe mogą różnić się nie tylko pod względem struktury, ale także haptyki, czyli tego, co czujemy, gdy dotykamy produktów z betonu – tłumaczy Mateusz Szczepaniak z Gesto. – Odpowiednia obróbka pozwala nam wydobyć z zimnej bryły przyjemne w dotyku powierzchnie. Dzięki odpowiedniej specyfice produkcji nie jesteśmy ograniczeni także ani kształtem, ani kolorem, co pozwala nam tworzyć meble do każdego wnętrza i przestrzeni. Przełamujemy stereotypy na temat betonu – z pozoru niewdzięcznego, nieprzyjaznego i mało efektownego surowca, czyniąc go przytulnym i barwnym – dodaje.

Wielbiciele nietuzinkowych wnętrz z pewnością docenią beton architektoniczny. To doskonały pomysł na wykończenia w nowoczesnym stylu. Można nadać mu rozmaite kolory i faktury, wycieniować, pozostawić chropowatym lub wygładzić – wszystko zależy od naszej wyobraźni. Coraz więcej osób decyduje się nie tylko na betonowe płyty na ścianach i podłogach, ale także obudowy kominków, lampy, a nawet wanny czy umywalki. I bardzo dobrze, bo beton to materiał niezwykle trwały i naprawdę elegancki.

Co ważne, Gesto dysponuje zespołem fachowców, którzy potrafią wcielić w życie praktycznie każdy pomysł klienta. Tworzą betonowe blaty kuchenne, parapety, stoły i siedziska, krzesła, leżaki, ławki, donice i najróżniejsze elementy małej architektury. Beton w takiej formie prezentuje się nowatorsko i estetycznie, łatwo utrzymać go w czystości.

W ofercie firmy znajdziesz też mnóstwo wzorów kostek, płytek i ogrodzeń, nie tylko betonowych, ale również panelowych, kutych i drewnianych, a także szeroką gamę poręczy i balustrad kutych oraz wzbogacanych walorami z litego drewna.

Masz lepszy pomysł?

W Gesto zrealizujesz swoje pomysły od początku do końca. Specjaliści pomogą ci przelać twoje koncepcje na papier, zaprojektują, wykonają produkty i zamontują je w twoim domu czy ogrodzie. Firma dysponuje także wysoce specjalistycznymi pojazdami, jak samowyładowcze ciężarówki HDS, koparko-ładowarki oraz dźwigi do 30 ton, dzięki którym żaden transport nie będzie stanowił problemu.

Cały asortyment Gesto możesz obejrzeć na nowej, odświeżonej stronie internetowej www.gesto.pl. Znajdziesz tam również realizacje projektów firmy i wszystkie dane kontaktowe.

Jeśli nigdy nie brałeś pod uwagę betonu jako elementu wykończenia domu czy ogrodu, pomyśl o tym koniecznie. Ten materiał naprawdę daje mnóstwo możliwości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here