Szybko, coraz szybciej…

0

Niedawne badania firmy IIBR dowodzą, że żyjemy coraz szybciej. Przyspiesza nie tylko samo tempo życia, ale także zmiany w otaczającym nas świecie.

Warunki gospodarcze, ekonomiczne, a nawet polityczne często powodują, że najlepszym wyjściem  jest decydowanie się na rozwiązania oszczędzające czas. Tendencja ta widoczna jest nie tylko w codziennych czynnościach, ale także w decydujących momentach życia. Już na początku swojego dorosłego życia młody człowiek powinien swoją przyszłość rozpatrywać w kategoriach czasowych. Czy długie pięć lat studiów, niejednokrotnie ciągnące się bez końca sesje, następnie monotonne staże i urzędowe praktyki są dobrym rozwiązaniem we współczesnym, wymagającym szybkiego tempa świecie?  Dodatkowo, na koniec czasochłonnej podróży studenckiej, bardzo często okazuje się, że nie każdy magister potrzebny jest dziś na rynku pracy. W związku z tym wiele miejsc oferuje młodym ludziom możliwość zdobycia konkretnego technicznego zawodu w znacznie krótszym czasie niż okres studiów – dwa lata, a czasem nawet cenne kwalifikacje można zdobyć w zaledwie rok!

Dla młodych osób, które po maturze chciałyby szybko pójść do pracy, jest to rozwiązanie idealne. Nie dość, że odpowiednie kwalifikacje zdobędą w krótszym czasie, to dodatkowo mogą pracować w czasie odbywania nauki – zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Szkoły policealne, bo o nich tu mowa,  to także dobra alternatywa dla osób aktywnych zawodowo, które chciałyby się przebranżowić albo uzupełnić swoją wiedzę, oszczędzając przy tym cenny czas i pieniądze.

Taką właśnie możliwość daje Centrum Nauki i Biznesu Żak. W swojej ofercie posiada takie kierunki dwuletnie, jak: administracja, rachunkowość, kosmetyka, opiekun w domu pomocy społecznej, informatyka, masażysta, opiekunka dziecięca, bhp – 1,5 roku, opiekunka środowiskowa, florystka, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekuna medyczny – 1 rok . Po zakończonej nauce jest tu możliwość podejścia do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Żak stawia na zajęcia praktyczne, które realizowane są w zależności od kierunku w różnych placówkach, m.in: biurach rachunkowych, gabinetach kosmetycznych, ośrodkach pomocy czy centrach kształcenia praktycznego.

Pamiętajmy, że konkretny zawód zdobędziemy także na kierunkach jednorocznych! Żak oferuje swoim słuchaczom naukę na kierunkach m.in.: agent celny, biomasaż (fizjoterapia lub masaż leczniczy), dekorator wnętrz, instruktor fitness, konsultant ds. żywienia, rejestratorka medyczna, wizażystka, fryzjer, sekretarka, pracownik ds. osobowych, terapeuta ds. uzależnień i wiele innych. Bardzo ważnym atutem kierunków jednorocznych (oprócz zaoszczędzonego czasu!) jest forma prowadzonych zajęć – małe grupy, w których łatwiej i przyjemniej jest przyswoić wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności. Pamiętajmy także, że dwusemestralna nauka jest świetnym uzupełnieniem już posiadanego wykształcenia – ciągły rozwój osobisty pomaga w dotrzymaniu tempa dzisiejszemu światu.

Nie do każdego zawodu uniwersytet jest w stanie dobrze przygotować młodego człowieka. Szkoły policealne takie jak Żak mogą być więc dużo lepszym rozwiązaniem niż uniwersytet, jeśli chcemy zdobyć praktyczne wykształcenie zawodowe, dostosowując się przy tym do szybkiego tempa życia i zmieniającego się otoczenia.

Słuchacze „Żaka” dostają indeks oraz legitymację szkolną. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, co nie koliduje z innymi, codziennymi obowiązkami. W chwili obecnej trwa letnia rekrutacja (można zapisać się przez internet: www.zak.edu.pl/formularz), zajęcia rozpoczną we wrześniu.

Wymagane dokumenty :

 • świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo maturalne (może być duplikat),
 • dowód osobisty,
 • 3 zdjęcia,
 • zaświadczenie lekarskie (skierowania  na badania można odbierać w sekretariacie szkoły).

Dodatkowy pakiet korzyści:

 • wykształcenie nawet w 1 rok,
 • nauka za darmo*,
 • uprawnienia szkół publicznych,
 • bez wpisowego,
 • szkoła w trybie zaocznym,
 • bezpłatne zaświadczenia do: MOPS, KRUS, ZUS i WKU,
 • legitymacja uprawniająca do zniżek,
 • rabaty u kilkuset partnerów w całej Polsce,
 • brak skutków finansowych wynikających z rezygnacji.

*Dowiedz się więcej!!!

Zapraszamy do najbliższych oddziałów:

Nadesłano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here