Zabawa u Gorcusiów i bieg w szczytnym celu

0
fot. unsplash.com

7 września w Dziećkowicach odbędzie się festyn rodzinny oraz pierwszy bieg Gorcusiów. Nowa rada dzielnicy zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Jak co roku, w południowej dzielnicy Mysłowic, odbędzie się festyn, który przyciąga nie tylko dziećkowiczan, ale również mieszkańców z innych dzielnic miasta. Na ten dzień przygotowano wiele ciekawych elementów programu dla wszystkich gości. – Będą atrakcje dla dzieci: dmuchańce, malowanie buzi, doświadczenia z suchym lodem i warsztaty z lampą lawą, wydruki 3D czy foto budka. Będzie też pokaz psa ratownika z OSP Dąbrówka Mała, pokaz pierwszej pomocy, motory policyjne z KMP Mysłowice i samochody strażackie z OSP Dziećkowice oraz pokaz tańca z ogniem, a także wiele innych atrakcji – wylicza Maciej Więcławek z rady dzielnicy Dziećkowice.

Wrześniowy festyn będzie pierwszym organizowanym przez nową radę dzielnicy. Zapowiada się ciekawie, na co wskazuje nawet jego nazwa, która wywodzi się z zabawnej historii o Gorcusiach.

Nie ma dobrej zabawy bez muzyki, dlatego całą imprezę poprowadzi Event Ross, a na scenie zobaczymy Nostrado, kapele coverowe, Dziećkowiczanki oraz orkiestrę z OSP Dziećkowice.

Swoją obecność na imprezie zapowiedzieli nawet motocykliści z Moto Team Silesia i Południowej Grupy Motocyklistów, którzy zachęcają innych posiadaczy motocykli do wspólnego wjazdu na teren przy OSP Dziećkowice. Na gości czekać będzie także pyszne jedzenie, m.in. lody rzemieślnicze, catering z sali bankietowej Florian, pizza z pizzerii Maestro, żurek z przyczepy wojskowej czy grill i piwo. Nie zapomniano również o seniorach, dla których przygotowane zostanie stanowisko do badania słuchu oraz stoisko teleopieki.

Ważnym punktem tego dnia będzie I bieg Gorcusiów, którego celem jest wsparcie dla bezdomnych zwierząt z mysłowickiego schroniska. – Za każdy przebiegnięty kilometr do schroniska trafi 1 kg karmy dla zwierząt – zapowiada Maciej Więcławek. Wspomóc można również przynosząc już ze sobą koce lub karmę.

Bieg podzielono na cztery kategorie wiekowe, żeby każdy miał równe szanse na wygraną. I kategoria – przedszkolaki, II kategoria – od 7 do 10 lat, III kategoria – od 11 do 16 lat i IV kategoria – powyżej 17 lat. Chętni będą mogli zapisać się w dniu zawodów od godz. 12.00 do 13.00 w biurze obok Przedszkola nr 19. – Pierwsza kategoria wiekowa wystartuje o godz. 13.00 i będzie sprawdzeniem sprawności fizycznej najmłodszych. Na próbę wystawione zostaną również umiejętności manualne i logicznego myślenia, co dostarczy wszystkim uczestnikom niezapomnianych emocji oraz moc wrażeń, a przede wszystkim pozwoli na wyrównanie szans dla tych mniej wysportowanych dzieci. Dystans biegu wraz z zadaniami wyniesie ok. 200 m. Nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy, a trzech najlepszych otrzyma pamiątkowe puchary – informuje Więcławek. Ok. godz. 14.00 przewiduje się start drugiej grupy, która będzie miała do pokonania 800 m. Trasa zostanie wyznaczona ul. Łukasiewicza od przedszkola, następnie ul. Witosa i znów ul. Łukasiewicza do mety w tym samym miejscu co start. Uczestnicy trzeciej i czwartej grupy pobiegną razem ok. 14.30. Również wystartują spod przedszkola i ruszą w kierunku ul. Witosa, by następnie wbiec na stary nasyp kolejowy i ul. Batalionów Chłopskich udadzą się do mety zlokalizowanej na linii startu. Trasa tego biegu wyniesie ok. 1600 m.

Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii nastąpi o godz. 17.00 na głównej scenie. Współorganizatorem biegu będzie OSP Dziećkowice.

Jako rodowita dziećkowiczanka, serdecznie zapraszam!