Powstańcze atrakcje z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury

0
mat. prasowe

13 i 14 sierpnia życie w Mysłowicach będzie zdeterminowane tematyką powstań śląskich. Warto wiedzieć, że obok spektakularnego widowiska muzyczno-historycznego, które będzie zwieńczeniem obchodów 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego, zaplanowane są także dodatkowe atrakcje.

BIESIADA Z GRUPAMI REKONSTRUKCYJNYMI

Aktorzy, którzy w środę 14 sierpnia wezmą udział w rekonstrukcjach wydarzeń sprzed 100 lat, do Mysłowic zawitają już we wtorek. W Parku Zamkowym rozbity zostanie obóz powstańczy i to właśnie tam zapraszamy mieszkańców na wspólny wieczór ze śpiewem i ogniskiem.

Start: godz. 18

W programie:

  • pokazy broni,
  • wspólne śpiewanie,
  • ognisko,
  • opowieści z dawnych lat,
  • projekcja filmu „Sól ziemi czarnej” (ok. godz. 19.30).

Zakończenie: godz. 22.

Zapraszamy w szczególności mysłowickie grupy i stowarzyszenia, które pasjonują się historią – z pewnością takie spotkanie to nie lada gratka. Warto skorzystać z okazji do rozmów z pasjonatami z innych części kraju!

WARSZTATY POWSTAŃCZE NA RYNKU

Z kolei w czwartek jednym z elementów widowiska będzie odgrywanie przez aktorów potyczek i mobilizacji. Pokazy odbędą się na płycie rynku, w godz. 12–16. W tym czasie także przygotujemy coś ekstra – powstańcze warsztaty dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez naszych instruktorów.

Wśród proponowanych zajęć mogą się znaleźć takie, jak malowanie na płytach farbą flag czy symboli narodowych i śląskich, pisanie gwarą śląskich słów czy odgadywanie słów przedstawionych w gwarze, warsztaty ruchowe, dawne gry i zabawy, jak bule, kapsle. I wiele innych. Jeśli ktoś ze swoją wiedzą i historycznymi ciekawostkami chce do nas dołączyć – czekamy!

Już dziś zapraszamy serdecznie!

Program widowiska powstańczego znajduje się natomiast TUTAJ.

Kontakt do producenta wydarzenia: tel. 883 927 808.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here