Pierwszy „VegeDay” w Mysłowicach

0
mat. prasowe

Szkoła Sportowa oraz Projekt „VegeDay” zachęcają, by sobotę, 10 sierpnia, spędzić zdrowo i sportowo – organizują pierwszy VegeDay w Mysłowicach. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Gwarków 1. Start. godz. 11.

Inicjatorki Projektu „VegeDay” – Aneta Mazur z Mysłowic i Monika Poleszczuk z Tychów – znają się zaledwie od 2 miesięcy. Monika napisała na jednej z grup na Facebook’u, czy ktoś z okolic jest chętny zorganizować wydarzenie promujące zdrowy, aktywny styl życia. Spotkały się i od razy były przekonane, że będą ze sobą współpracować. Organizują tak wielkie przedsięwzięcie po raz pierwszy. Jest to dla nich duże wyzwanie, ale mają głęboką motywację skierowaną ku aktywizacji Mysłowic, które słyną z negatywnych stereotypów i poszerzania świadomości w zakresie zdrowia. Monika i Aneta pragną, aby projekt VegeDay rozprzestrzeniał się na całą Polskę, a jego kolejne edycje odbywały się raz na kwartał.

– Projekt „VegeDay” to letni, wakacyjny, zdrowy dzień, który ma pokazać, że zdrowy styl życia może być smaczny i przyjemny. Kojarzy się on z mnóstwem wyrzeczeń i ogromem ciężkiej pracy, ale wcale tak nie musi być – opowiada Aneta Mazur. – Chcemy pokazać dzieciom, jak można aktywnie spędzać czas i zdrowo jeść. Myślę, że będzie to też nowe doświadczenie dla rodziców, którzy będą mieli możliwość zasięgnąć wiedzy od dietetyka, trenera czy też spróbować zdrowej kuchni.

Miejsce wydarzenia nie jest przypadkowe. – Wybór szkoły sportowej wiązał się z tym, że trzykrotnie wykładałam tam na temat samoakceptacji, w tym raz z TVP podczas nagrań do reportażu ”Jednooka Wojowniczka”. Z jednej strony sama od razu pomyślałam, że to idealne miejsce na nasze wydarzenie, z drugiej i sama szkoła wyszła z inicjatywą zorganizowania u siebie wegednia – dodaje Aneta Mazur.

Na facebook’owej stronie projektu przeczytać można szczegóły na temat tego, jacy goście pojawią się podczas wydarzenia.

– Zapraszamy wszystkich na ten niesamowity dzień. Będzie ciekawie, atrakcyjnie, sportowo i zdrowo. Już teraz zarezerwujcie sobie czas – zachęca Justyna Wojak, dyrektorka szkoły. – W programie: ciekawostki z kuchni roślinnej, konkursy, gry zabawy dla dzieci, dmuchany zamek oraz ciekawi goście z Jednooką Wojowniczką na czele. Pomysł zrodził się dzięki współpracy właśnie z panią Anetą Mazur, czyli Jednooką Wojowniczką, która jest osobą pełną życia i optymizmu.

Zapraszamy serdecznie.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here