Niedzielny teatr i animacje dla dzieci na rynku

0
fot. gryiludzie.pl

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach akcji NIECH ŻYJE RYNEK. Tym razem, podobnie jak podczas inauguracji, odbędzie się spektakl teatralny dla dzieci, a następnie ciekawe animacje i zajęcia.

15:00 – 16:00
Spektakl „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”

To dynamiczna opowieść o przygodach dzielnego Guliwera oraz jego nieudacznej załogi podczas morskiej podróży. Spektakl grany jest w planie żywym oraz lalkowym.

Teatr Gry i Ludzie powstał w 1997 roku. Od początku istnienia w obszarze zainteresowań zespołu znajdował się zarówno teatr uliczny, jak i ten realizowany na tradycyjnych deskach scenicznych. Jest to zespół podróżujący. Swoje spektakle prezentuje w kraju i poza jego granicami, od Cieszyna i Wisły przez Łódź, Warszawę po Gdańsk. Teatr wielokrotnie uczestniczył w Festiwalu „Malta” w Poznaniu i „Sztuka Ulicy” w Warszawie, a także za granicą na Międzynarodowym Festiwalu Promocji Kultury Europejskiej w Tunezji. Scena Teatru mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach Dąbrówce Małej. Zespół tworzą ludzie o różnych korzeniach i doświadczeniach artystycznych.

16:00 – 18:00
Po spektaklu odbędą się animacje dla dzieci – slime’y i piankolina, a także animacje teatralne z aktorami Teatru „Epidemia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here