Znamy artystów koncertu „Bądź jak Jezus”

0
Materiały prasowe

„Bądź jak Jezus” to wielki koncert ewangelizacyjny, który od 2010 r. przyciąga na Górny Śląsk wielotysięczną publiczność z Polski i zagranicy. Jego dziesiąta edycja odbędzie się 20 czerwca tradycyjnie w mysłowickim Parku Słupna. Zobaczcie kto pojawi się na scenie.

– Celem koncertu jest budowanie jedności w wymiarze religijnym, rodzinnym i społecznym. Chcemy pokazać nowe, dynamiczne i pełne zaangażowania chrześcijaństwo. Człowiek wierzący to nie archaicznie myślący konserwatysta, ale nowoczesny i racjonalny członek polskiego i europejskiego społeczeństwa, który nie boi się mówić, że Bóg istnieje, jest Stworzycielem i działa w świecie – przypominają organizatorzy wydarzenia. – Szczególnymi adresatami naszego przedsięwzięcia są rodziny, chcemy, jednak, by koncert był okazją do zatrzymania się i refleksji dla wszystkich ludzi zabieganych, pochłoniętych codzienną pracą, nie znajdujących czasu na refleksję i odpoczynek. Mamy nadzieję, że wspólne, radosne i twórcze przeżycie wolnego czasu otworzy nowe przestrzenie wzajemnej tolerancji i szacunku w rodzinach oraz szerszych relacjach społecznych – dodają.

W tym roku na scenie zobaczymy następujących artystów:

Blanca

Kiedy w naszym życiu pojawia się punkt zwrotny zawsze mamy wybór – pozostać w bezpiecznej przystani lub wypłynąć na nieznane wody. Blanka zaryzykowała i odkryła siebie na nowo. Dzięki temu powstał jej solowy debiut – Blanca. Opuszczenie załogi Group 1 Crew było trudne, ale wsłuchała się w głos Pana i odeszła. Długo uważała, że będzie jedynie wokalistką, jednak po rozpoczęciu solowej kariery odkryła, że ma również spory talent do tworzenia tekstów. Przesłanie „Bądź prawdziwy, bądź autentyczny, bądź sobą” słychać wyraźnie w jej twórczości. Jej duchowa droga do Boga zaczęła się, kiedy do jej nastoletniego życia wrócił odmieniony ojciec, który był nieobecny w jej dzieciństwie. To dzięki niemu nawiązała bliskie relacje z Bogiem. Blanca dzięki drodze, którą przebyła odkryła siebie i jest gotowa by ogłosić to światu w swojej muzyce.

Dan Bremnes

Od dziecka wiedział, że chce zostać perkusistą. W przeciwieństwie do większości hobby, które dość szybko mijały, miłość do bębnów pozostała. Dan zaczął również grać na gitarze i odkrył pasję do pisania piosenek. Podczas podróż misyjnej do Australii zaczął pogłębiać swoją wiarę. To doświadczenie przekonało go, że swoją muzyką chce docierać do ludzi na poziomie duchowym. Dan coraz częściej pojawia się radiu i telewizji, a jego działania zaczynają przynosić owoce, nie tylko w postaci wielu koncertów w Australii i Nowej Zelandii, ale także w postaci nagród, w tym finał w Konkursie Piosenki Johna Lennona. Obecnie Dan mieszka w Nashville, gdzie w wytwórni Capitol Christian Nashville tworzy kolejne utwory ku chwale Boga.

Kanaan

Zespół został założony w 2011 r. przez Kubę Kornackiego – z wykształcenia i zamiłowania aktora, który jest autorem wszystkich kompozycji i Maćka Afanasjewa. Na ich pierwszej płycie „Tato” znajdziemy mieszankę wielu muzycznych stylów. Kolejny krążek „Trzy Sny” również jest bardzo różnorodny muzycznie. Na tej płycie ważną składową stanowi tekst utworów, które zaskakują ciekawa puentą. Piosenki tworzące album to opowieści, które przenoszą słuchacza w świat najskrytszych marzeń i pragnień. Autor przyznaje, iż to Boża miłość jest dla niego największą twórczą inspiracją.

Zespół Let Him Run swoją działalność rozpoczął w 2017 r. Członków zespołu połączyła wspólna pasja do muzyki, głęboka wiara i poczucie, że samo czekanie na „ziemię obiecaną” to za mało. W 2017 r. nagrali pierwszy singiel „Czekam”, w 2018 r. kolejny – „W imię Twoje”. Oba single otrzymały bardzo pozytywne komentarze, zdobywając także pierwsze miejsca na listach przebojów. Zespół opiera swoją twórczość na tym, co im najbliższe: muzycznie na mocy i przestrzeni, tekstowo na Słowie Bożym i osobistym doświadczeniu Bożej wolności. Obecnie pracują nad swoją pierwszą płytą.

Muzyczne Odkrycie Roku CCM w Polsce 2019 SĄSIEDZI +

Zespół Sąsiedzi + to pięć oryginalnych osobowości, których połączyły 3 sprawy: sąsiedztwo, pasja do muzyki i Jezus Chrystus. W swojej muzyce starają się przekazać dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie oraz relacje, które łączą nas z Panem. Ich piosenki łączą poetyckie teksty oraz muzykę, którą próbują dotknąć tematu tak nieuchwytnego jak Bóg – Jedyna Prawda. Zespół powstał w roku 2014 zaczynając od muzyki akustycznej. Po dołączeniu do zespołu Michaliny i Dominika, zespół zmienił swoje brzmienie na bardziej funkowo-rockowe. Aktualnie pracują nad swoją pierwsza płytą.

Źródło: Bądź Jak Jezus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here