AlterFest 2019. Wiemy, kiedy się odbędzie

0
fot. AlterFest

Poznaliśmy datę tegorocznej edycji mysłowickiego festiwalu AlterFest. Organizatorzy poinformowali, że wydarzenie odbędzie się 19 i 20 lipca ponownie w wyjątkowej przestrzeni kościoła ewangelickiego.

AlterFest to organizowany w Mysłowicach od 2012 r. festiwal prezentujący najlepszą polską muzykę alternatywną. Dotychczas podczas imprezy mieliśmy okazję usłyszeć blisko 90 wykonawców, od indie-rocka, poprzez elektronikę, aż po hip-hop. Tegoroczna, ósma edycja wydarzenia ponownie odbędzie się w mysłowickim kościele ewangelickim.

– Gdy w 2016 r. przenieśliśmy festiwal w przestrzeń kościoła, mieliśmy wiele obaw, jednak trzy ostatnie lata pokazały, że jest to miejsce idealnie pasujące do tego rodzaju muzyki, robiące ogromne wrażenie zarówno na uczestnikach festiwalu, jak i na artystach. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jedna z najbardziej wyjątkowych przestrzeni festiwalowych na Śląsku, a może nawet w Polsce – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca AlterFestu.

Jak zapowiadają organizatorzy, już wkrótce poznamy pierwszych artystów, którzy w przedostatni weekend lipca odwiedzą Mysłowice. Obecnie trwają ostatnie prace nad tegorocznym line-upem imprezy.

– Na razie nie ujawniamy szczegółów, aczkolwiek możemy zapewnić, że pod względem muzycznym będzie równie dobrze jak w poprzednich latach – dodaje Prajer.

Wraz z ogłoszeniem pierwszych szczegółów imprezy ruszyła sprzedaż biletów. Obecnie kupić można wyłącznie karnety dwudniowe w promocyjnej cenie 65 zł. W momencie ogłoszenia pierwszych artystów cena karnetów dwudniowych wzrośnie do 80 zł, wtedy też do sprzedaży trafią bilety jednodniowe w cenie 50 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here