Sylwester tym razem na Stadionie Śląskim

0
Materiały prasowe

W tym roku katowiczanie nie będą świętować Sylwestra pod Spodkiem, lecz w Chorzowie. Na scenie Stadionu Śląskiego wystąpią m.in. Sławomir, Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Cleo i Liz Mitchell. Czy pokaz fajerwerków będzie miał miejsce tuż obok chorzowskiego zoo?

Impreza sylwestrowa w Katowicach co roku odbywała się pod Spodkiem, ale tym razem z powodu trwającego tam w grudniu szczytu klimatycznego została przeniesiona na Stadion Śląski w Chorzowie. To wyjątkowa sytuacja. COP24 zakończył się co prawda 14 grudnia, ale wszelkie prace techniczne potrwają tam do stycznia, a montaż sceny na imprezę sylwestrową trwa zwykle ok. trzech tygodni.

Podczas „Sylwestrowej mocy przebojów 2018” usłyszymy m.in. takie gwiazdy, jak: Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Sławomir, Enej, Ewa Farna, Cleo, Ewelina Lisowska, Grzegorz Hyży, Feel, Łobuzy czy The Gipsy Band. Motywem przewodnim ostatniej nocy roku będą lata 70. Publiczność będzie się bawić również do największych hitów Boney M. czy Abby. Pierwsze z nich wykona wokalistka grupy Liz Mitchell, a drugie cover band, czyli The Show a Tribute to ABBA ze Szwecji. Zabawę poprowadzą Agnieszka Hyży, Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, a także kabaret Para nr 2, czyli Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk, oraz młoda para nr 1: Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak. Transmisję koncertów zobaczymy w telewizji Polsat 31 grudnia od godz. 20.

Impreza sylwestrowa będzie różnić się od poprzednich także tym, że o północy nie powitają nowego roku głośne fajerwerki. Organizatorzy zrezygnowali z takiego widowiska ze względu na znajdujący się w sąsiedztwie Śląski Ogród Zoologiczny oraz Park Śląski, gdzie przebywają zwierzęta. – Wsłuchujemy się w głosy naszych mieszkańców i w trosce o zdrowie zwierząt nie planujemy pokazu sztucznych ogni – wyjaśnia Jakub Chełstowski, nowy marszałek województwa śląskiego. Pracownicy zoo mimo wszystko byli już nastawieni na głośne wybuchy i planowali zamknąć zwierzęta w pawilonach. Jednak dzikie zwierzęta zamieszkujące Park Śląski nie miałyby takiej możliwości, a fajerwerki to dla nich duża dawka stresu i niebezpieczeństwo.

Gospodarzami tegorocznego Sylwestra są telewizja Polsat, województwo śląskie i Urząd Miasta Katowice, a organizatorami Stadion Śląski oraz firma Music Company. – Ze względu na lokalizację imprezy zdecydowaliśmy wspólnie, że nie będzie pokazu sztucznych ogni w okolicy Stadionu Śląskiego. Nie ma jeszcze decyzji, czy zastąpiony on zostanie pokazem laserowym. Sama scena będzie już bardzo efektowna – mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here