Classic Mania Night: do miasta zawitają zabytkowe pojazdy

0
Plakat promujący wydarzenie

Classic Mania Night to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji i historii. Już po raz piąty w regionie odbędzie się Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych, który jest organizowany w Noc Muzeów. Oldschoolowe samochody przejadą również ulicami Mysłowic.

Tegoroczna trasa zlotu wyniesie ok. 50 km i będzie przebiegać aż przez pięć miast: Katowice, Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Mysłowice i Jaworzno. Wszyscy pasjonaci czterech kółek będą mogli podziwiać 50 starannie wyselekcjonowanych zabytkowych pojazdów. Prezentowane auta są zachowane i utrzymane w warunkach historycznie właściwych. Nie zabraknie także konkursu elegancji, w którym każdy z uczestników będzie miał za zadanie opowiedzieć historię swojego pojazdu. W trakcie tegorocznego zlotu odbędą się aż dwa takie konkursy, jeden w Dąbrowie Górniczej i jeden w Mysłowicach. Najlepsze stroje dopasowane do epoki i auta zostaną nagrodzone.

Jak zapewniają organizatorzy, Classic Mania jest imprezą kulturalno-edukacyjną. Ma na celu popularyzację motoryzacji oraz promocję kultury technicznej, propagowanie walorów turystyczno-krajobrazowych regionu oraz motorowej turystyki krajoznawczej i pokazanie społeczeństwu motoryzacji sprzed kilkudziesięciu lat. Stąd też jej mobilny charakter.

Zgromadzona publiczność może sobie zrobić zdjęcie przy pojazdach, a za zgodą właścicieli także wewnątrz, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat danych samochodów oraz poznać ich historię.

Plakat promujący wydarzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here