Urodziny Katowic 2017: program imprezy

0
Plakat promujący wydarzenie

Obchody tegorocznych 152. urodzin Katowic będą trwały aż cztery dni, od 8 do 11 września, i będzie bardzo muzycznie. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program imprezy. Nie możecie tego przegapić!

Na scenie plenerowej w Strefie Kultury (ul. Góreckiego) w sobotę zobaczymy i usłyszymy wybuchowe połączenie rocka i world music. Wystąpią KTU ze znakomitym fińskim akordeonistą Kimmo Pohjonenem i znanymi z King Crimson Treyem Gunnem (gitara) oraz Patem Mastelotto (perkusjonalia), a także Trad.Attack! – wielokrotnie nagradzane estońskie trio, grające współczesną odmianę folku tej części Europy.

Następnego dnia dla wielbicieli łagodniejszych dźwięków rozbrzmią jazzowe aranżacje przebojów The Police w wykonaniu wokalistki Marty Król i Paweł Tomaszewski Group oraz elektroniczne interpretacje muzyki Wojciecha Kilara przygotowane przez Szymona Padoła aka 5cet i Orkiestrę Kameralną AUKSO.

– Po wakacyjnych koncertach muzyki popularnej, na które zapraszaliśmy w czerwcu i lipcu – myślę tu o nocy świętojańskiej oraz koncercie „Lata z radiem” – Urodziny Miasta Kocham Katowice przyniosą nam muzykę bardziej rockową i folkową. Jak zwykle nie zabraknie też propozycji dla wielbicieli kameralnych koncertów. Szczególnie cieszę się, że w specjalny sposób uczczona zostanie pamięć naszego wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara. Mam nadzieję, że mieszkańcy Katowic i metropolii licznie wezmą udział w święcie naszego miasta – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Oprócz występów w plenerze odbędą się również koncerty w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, pojawią się znakomici goście świętujący 40-lecie pracy Jacka Cygana, a także dwa solowe projekty młodej elektroniki z partnerskiego miasta Saint-Etienne we Francji.

Program urodzin miasta Katowice 2017:

8 września (piątek):

  • godz. 19 – koncert Józefa Skrzeka „Viator – znak pokoju”

kościół św. Szczepana (Katowice-Bogucice), wstęp wolny!

9 września (sobota):

  • godz. 18 – koncert „Cygan symfonicznie – Życie jest piosenką”

sala NOSPR, bilety: 30 zł,

  • godz. 19 – Trad.Attack!

Strefa Kultury, wstęp wolny!

  • godz. 20.30 – KTU: Trey Gunn, Kimmo Pohjonen, Pat Mastelotto

Strefa Kultury, wstęp wolny!

10 września (niedziela):

  • godz. 18 – Marta Król & Paweł Tomaszewski Group – Tribute To The Police

sala koncertowa KMO, bilety: 20 zł,

  • godz. 21 – Scena St-Etienne: 1000 Chevaux-Vapeur i Woodwire

kinoteatr Rialto, bilety: 10 zł.

11 września (poniedziałek):

  • godz. 19 – ElectroKilar

sala koncertowa KMO, bilety: 20 zł.

Wydarzenia towarzyszące: 9-10 września – warsztaty muzyczne dla dzieci z Anią Brodą oraz koncert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here