OFF Festival po raz 12. już na początku sierpnia

0
Fot. Reverb.com

Przez 12 lat z niewielkiego mysłowickiego festiwalu stał się kulturalną wizytówką Śląska i jednym z najlepszych festiwali średniej wielkości w Europie. Katowicki OFF Festival rozbrzmi tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów między 4 a 6 sierpnia. 

Najbardziej znanym nazwiskiem tegorocznej edycji będzie niewątpliwie PJ Harvey. Oprócz niej wystąpi indie-folkowa kanadyjska piosenkarka Feist, legenda amerykańskiej sceny postpunkowej, czyli Swans, na swojej ostatniej trasie w tym wcieleniu, surowy i energetyczny amerykański Shellac czy przedstawiciel undergroundowego rapu Talib Kweli. Z polskich artystów na uwagę zasługują z pewnością Kwadrofonik z Arturem Rojkiem wykonujący muzykę skomponowaną przez Angelo Bandalamentiego dla Davida Lyncha i powracający na OFF Festival hiphopowy PRO8L3M.

Poza wspomnianymi wyżej tzw. headlinerami wystąpi kilkudziesięciu mniej znanych i z pewnością nie mniej ciekawych artystów z całego świata. Przeważają muzycy polscy, amerykańscy i brytyjscy, ale będą też Japończy z Boris, Janka Nabay & The Bubu Gand z Sierra Leone, węgiersko-szwedzki Kovács, rosyjski Phurpa czy mauretańska Noura Mint Seymaoli.

Uczestnicy będą mogli także zajrzeć do festiwalowej Kawiarni Literackiej. Na dzieci jak zwykle czeka Piaskoffnica, miejsce zabawy i wypoczynku.

Więcej: www.off-festival.pl/pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here