Zaśpiewają, zatańczą i zagrają dla Lenki, Maksa i Bartusia

0
Plakat promujący wydarzenie

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu bardzo chętnie włącza się w akcje na rzecz potrzebujących mieszkańców naszego miasta. 13 listopada zaprasza na kolejny koncert charytatywny do Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Tym razem z inicjatywy mam uczniów placówki Dagmary Gliwińskiej-Breś i Angeliki Lelek podopieczni SP3 wraz z gronem pedagogicznym, rodzinami, przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi wystąpią dla Lenki, Maksa i Bartusia. – Sześcioletnia Lenka Surma choruje na nowotwór mózgu, trzyipółletni Maksiu Knapek cierpi na białaczkę szpikową, a czteroletni Bartuś Ochot zapadł na nieznaną chorobę, jest ciągle diagnozowany. Ma poważne problemy z napięciem mięśniowym – tłumaczy Angelika Lelek.

Cała trójka bardzo potrzebuje naszego wsparcia w walce z chorobą. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na to wydarzenie zasili konta maluchów. – Chcemy pokazać, że nasza społeczność wspiera chore dzieci i ich rodziny. Mysłowiczanie są wrażliwi na krzywdę bliźnich. Łączą się po to, by pomagać. Nasz koncert to wyjątkowe wydarzenie – wspaniałym dzieciom towarzyszyć będą wspaniali dorośli: rodzice, nauczyciele oraz goście specjalni – dodaje organizatorka.

Na scenie MOK z uczniami SP3 wystąpią m.in. poseł Wojciech Król, prezydent miasta Edward Lasok, dyrektor SP3 Barbara Zawiślak wraz ze swoim zastępcą Pawłem Gomółą, a także znani muzycy: Mietall Waluś (Negatyw) oraz Jacek i Wojtek Kuderscy (Myslovitz). Koncert poprowadzą Agnieszka Roik oraz Dorota Konieczny-Simela.

Prócz muzycznych wrażeń na gości czeka wiele atrakcji: słodkości, fotobudka od Creative Zegan Photo i różne niespodzianki. Odbędzie się też licytacja tortu.

Bilety-cegiełki do nabycia w SP3 i w dniu koncertu w MOK.

13 listopada, godz. 16, MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7. Serdecznie zapraszamy!