fot. Karolina Śleziak/Bogdan Frymorgen

Cykl wydarzeń kulturalnych „Niech żyje rynek!” startuje 17 czerwca o godz. 19 imprezą Jazz Night, która będzie miała miejsce oczywiście na mysłowickim rynku. Podczas koncertu będzie można usłyszeć wyjątkowych wykonawców – So Flow oraz Karolinę Śleziak z zespołem.

Akcja „Niech żyje rynek!” to nowa propozycja Mysłowickiego Ośrodka Kultury na pobudzenie mysłowickiego rynku. Wydarzenia kulturalne, podczas których będzie można posłuchać dobrej muzyki, zobaczyć film czy spektakl teatralny, będą odbywać się w każdy weekend lipca i sierpnia. W cykl wprowadzi nas koncert muzyki jazzowej organizowany we współpracy ze stowarzyszeniem poMysłowi. Jak obiecują organizatorzy, druga Jazz Night odbędzie się w lipcu.

So Flow to powstały w 2014 r. zespół tworzący muzykę z pogranicza nu jazz i neo soul. Inspiracje czerpie jednak również z hip-hopu i alternatywy. Na swojej muzycznej ścieżce zdarza im się polemizować z tradycyjnymi brzmieniami, samplować stare polskie płyty winylowe, łącząc je z żywymi instrumentami oraz charyzmatycznym głosem wokalistki. W 2015 r. ukazała się ich pierwsza EP-ka „Live Sessions” z promującym ją singlem „The River”. Wiosną 2016 r. So Flow zagrali trasę koncertową Analog Basement Tour, odwiedzając takie miasta, jak Warszawa, Wrocław, Tarnów i Kraków. Zespół był też jednym z gości zeszłorocznej edycji mysłowickiego festiwalu AlterFest, grał na Artloop w Sopocie i Idea Fix Fest w Krakowie. W lipcu tego roku So Flow będzie jedną z gwiazd Slot Art Festival, gdzie wystąpi obok artystów takich, jak m.in. The Dumplings, Bisz/B.O.K czy Marika. Zespół regularnie pojawia się też na antenie radiowej Trójki i Czwórki, a utwór „The River” znalazł się w zestawieniu „Top 40 najlepszych polskich piosenek 2011-2015” przygotowanym przez portal Outrave.

Karolina Śleziak to pochodząca z Rybnika wokalistka jazzowa. W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalne potrzeby musicalu „Nie lękajcie się” zarejestrowanego w studiu koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky. W 2013 r. światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta „Tesna”, uznana przez Adama Dobrzyńskiego, dziennikarza Polskiego Radia RDC, za jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 r. Koncertowała na wielu festiwalach, m. in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices oraz na prestiżowym festiwalu poświęconym kobietom z całego świata – Ladies’ Jazz Festival w Gdyni. W sierpniu 2014 nakładem Warner Music Poland na rynek trafiła płyta Ladies Jazz Vol. 8, na której wśród wielu gwiazd, jak Shirley Horn, Corrine Bailey Rae, Randy Crowford czy Dorota Miśkiewicz, pojawiła się także Karolina Śleziak z utworem „Just My Imagination”. Materiał koncertowy artystki to piosenki polskie oraz standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej.

Wieczorowi jazzowemu towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Teresy Legierskiej, 23-letniej artystki pochodzącej z Koniakowa. Legierska jest studentką ASP o niezwykle szerokich horyzontach artystycznych. W swojej twórczości dotyka prostych, otaczających ją na co dzień motywów. Prezentacja dzieł artystki będzie zapowiedzą jej wystawy, którą od drugiej połowy lipca będzie można zobaczyć w MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Kolejne informacje na temat cyklu imprez „Niech żyje rynek!” zostaną opublikowane już wkrótce. Warto polubić profil akcji na Facebooku, aby być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi na rynku. Wydarzenia będą organizowane przy współpracy z właścicielami lokali gastronomicznych działających na rynku.

Nadesłano przez: MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię