Festiwal Behind the Trees już 5 września

0
Plakat promujący wydarzenie

W Parku Słupna ponownie zagrają najwięksi polscy artyści oraz najlepsi tegoroczni debiutanci. 5 września w Mysłowicach odbędzie się druga edycja festiwalu Behind the Trees.

W ubiegłym roku zagrali m.in.: Artur Rojek, Kaliber 44, Smolik, Organek czy The Dumplings. Podczas tegorocznego koncertu wystąpią natomiast takie gwiazdy, jak Katarzyna Nosowska, Rita Pax, Bisz (B.O.K), Pogodno, Endy Yden, Keskese oraz Warsaw Bombs.

Poprzednia edycja Behind the Trees odniosła sukces, przywracając Mysłowice na muzyczną mapę Polski. Festiwal był m.in. nominowany w plebiscycie SO!Music 2014 w kategorii Festiwal & wydarzenie roku. Doskonały odbiór imprezy sprawił, że doczekała się swojej kontynuacji.

– Mysłowice to miasto, skąd pochodzi wiele zespołów. Chciałbym, aby ten festiwal był kojarzony z dobrą muzyką i artystami, którzy debiutują i mają szansę zagrać na dużej imprezie. Zależy nam też na niedrogich biletach i bezpieczeństwie wszystkich uczestników – mówi Mietall Waluś, dyrektor artystyczny festiwalu.

Festiwal rozpocznie zespół Keskese (godz. 15.30), który pochodzi ze Śląska i przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty. Wystąpi też Endy Yden (godz. 16.25), artysta pochodzący z Poznania, oraz Paulina Przybysz znana z grupy Sistars, która zaprezentuje się ze swoim nowym zespołem Rita Pax (godz. 17.20), który nagrał niesamowitą płytę.

Na scenie pojawi się też w oryginalnym składzie zespół Pogodno (godz. 18.15), na który czekało wielu fanów. Hip-hop reprezentować będzie Bisz & B.O.K (godz. 19.30), który z płytą „Labirynt Babel” dotarł na pierwsze miejsce listy OLiS. O godz. 21 na scenie pojawi się Nosowska, wokalistka znana z zespołu Hey, który od początku swojej działalności nagrywa doskonałe płyty, na swoich solowych krążkach pokazuje inną wrażliwość muzyczną.

Wyjątkowym koncertem będzie natomiast występ zespołu Warsaw Bombs, który został założony przez Mietalla Walusia (Negatyw, Lenny Valentino) oraz Muńka Staszczyka (T.Love), do którego dołączyli Jacek „Perkoz” Perkowski, Paweł „Nazim” Nazimek oraz Budzik. Ciekawostką tego projektu jest to, że muzycy zagrają specjalny koncert na Behind the Trees przed wylotem w trasę do Chin, gdzie będą reprezentować polską kulturę niezależną. Muzycy wybrali kilkanaście utworów zespołów, które cenią i które zaznaczyły się na polskiej scenie muzycznej. Zagrają m.in. piosenki takich wykonawców, jak: Tilt, Armia, Klaus Mittwoch czy Cool Kids of Death.

Na terenie Parku Słupna podczas trwania koncertów na wszystkich czekać będą food trucki ze zdrową żywnością.

Bilety można kupić drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych sieci Ticketpro – w przedsprzedaży kosztują 49 zł, w dniu koncertu będzie trzeba zapłacić 59 zł. Więcej informacji znajdziecie na www.behindthetrees.pl.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here