Off Festival 2015

0

7 sierpnia rozpocznie się 10. edycja jednego z najważniejszych europejskich festiwali. W samym środku Śląska, w Katowicach, otoczony 86. hektarami półdzikiej przyrody, Off Festival jest pełen kontrastów, jak miejsce, w którym się odbywa. A co najważniejsze nie tylko pokazuje muzykę tak różnorodną, że każdy znajdzie dla siebie coś zaskakującego i nowego, ale przede wszystkim daje czystą przyjemność z bezpretensjonalnego cieszenia się muzyką.

Na scenie głównej festiwalu podczas wieczornych koncertów usłyszymy i  zobaczymy: w piątek – Susanne Sundfør z Norwegii, w sobotę –  The Dillinger Escape Plan z New Jersey, w niedzielę – Patti Smith ze swoim debiutanckim albumem „Horses”, który 40 lat po jego wydaniu zostanie zagrany od początku do końca.

Na Off Festivalu wystąpią również: Colleen Green, która po przeprowadzce z Massachusetts do Kaliforni zakochała się w muzyce indie, Decapitated cenieni za nowatorskie podejście do death metalu, DJ Nigga Fox z Angoli, który w Lizbonie łączy techno z rdzennymi rytmami przywiezionymi przez afrykańskich uchodźców, Girl Band z Irlandii, w którym jak na dziewczęcy zespół jest bardzo dużo chłopaków i wystarczająco dużo melancholii i transowych rytmów, M.E.S.H. – berlińczyk  z wyboru, który ze Stanów przywiózł swój pomysł na techno, Ogoya Nengo z The Dodo Women’s Group, która już w wieku 13 lat uzyskała oficjalny  status pieśniarki Dodo, a urodziła się w latach 40. XX w. i w swoich pieśniach niesie nie tylko tradycję muzyczną Kenii, ale i swoje bogate doświadczenie, Ought z Montrealu, Son Lux, wszechstronny songwriter, Tornado Wallace z Australii ze swoim hipnotyzującym deep houseem, Xiu Xiu, który zagra muzykę z „Twin Peaks” i wielu innych, których wraz ze szczegółowym harmonogramem zapowiadamy poniżej.

Piątek, 7 sierpnia

Scena główna:

  • 15.00 Olivia Anna Livki
  • 16.10 Wilga
  • 17.50 Pablopavo i Ludziki
  • 19.45 Songhoy Blues
  • 21.55 Susanne Sundfør
  • 00.15 The Residents

Scena leśna:

  • 15.35 Tania O.
  • 17.00 The Stubs
  • 18.45 Kwadrofonik
  • 20.50 Mick Harvey gra utwory Serge’a Gainsbourga
  • 23.10 Sunn O)))
  • 01.40 Jubilee Party curated by Ron Morelli: Shawn O’Sullivan (live)

Scena Trójki:

  • 15.00 LXMP
  • 16.10 Hidden World
  • 17.50 Władysław Komendarek
  • 19.40 Young Fathers
  • 21.50 Peaking Lights
  • 00.10 Colleen Green
  • 03.00 PAN Records Showcase: African Sciences

Scena eksperymentalna:

  • 15.35 Nagrobki
  • 17.00 Golden Teacher
  • 18.45 Kristen
  • 20.50 Ought
  • 23.10 Dean Blunt
  • 01.40 Jacek Sienkiewicz

Dzikie koncerty:

  • Ho99o9
  • Auntie Flo DJ set

Sobota, 8 sierpnia

Scena główna:

  • 15.00 Kortez
  • 16.10 Ketha
  • 17.50 King Khan And The Shrines
  • 19.45 ILoveMakonnen
  • 21.55 The Dillinger Escape Plan
  • 00.15 Ride

Scena leśna:

  • 15.35 [peru]
  • 17.00 Olo Walicki Kaszebe II
  • 18.45 Ten Typ Mes
  • 20.50 Sun Ra Arkestra
  • 23.10 Xiu Xiu gra muzykę z „Twin Peaks”
  • 01.40 Jubilee Party curated by Ron Morelli: Ron Morelli & Low Jack (DJ)

Scena Trójki:

  • 15.00 Dog Whistle
  • 16.10 Enchanted Hunters
  • 17.50 Kinsky
  • 19.40 Sun Kil Moon
  • 21.50 Future Brown
  • 00.10 Selvhenter
  • 03.00 PAN Records Showcase: Lee Gamble

Scena eksperymentalna – World Music:

  • 15.35 Sutari
  • 17.00 Hańba!
  • 18.45 Huun Huur Tu
  • 20.50 Ogoya Nengo & The Dodo Women’s Group
  • 23.10 Lautari
  • 01.40 Hailu Mergia

Dzikie koncerty:

  • Pro8l3m
  • Tornado Wallace DJ set

Niedziela, 9 sierpnia

Scena główna:

  • 15.00 Rycerzyki
  • 16.10 Der Father
  • 17.50 Innercity Ensemble
  • 19.45 Son Lux
  • 21.55 Patti Smith gra „Horses”
  • 00.15 Run The Jewels

Scena leśna:

  • 15.35 Małe Miasta
  • 17.00 Ukryte Zalety Systemu
  • 18.45 Decapitated
  • 20.50 The Budos Band
  • 23.10 Iceage
  • 01.40 Jubilee Party curated by Ron Morelli: Bookworms & Steve Summers (live)

Scena Trójki:

  • 15.00 Sonia Pisze Piosenki
  • 16.10 Coals
  • 17.50 Steve Gunn
  • 19.40 The Julie Ruin
  • 21.50 Girl Band
  • 00.10 Doldrums
  • 03.00 PAN Records Showcase: M.E.S.H.

Scena eksperymentalna – kurator Arto Lindsay:

  • 15.35 Złota jesień
  • 17.00 3FoNIA
  • 18.45 Ann Liv Young
  • 20.50 Arto Lindsay & Band
  • 23.10 Buffalo Daughter
  • 01.40 DJ Nigga Fox

Dzikie koncerty:

  • Acid Arab
  • The Revenge DJ set

Szczegółowych informacji o koncertach i biletach szukajcie na www.off-festival.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here