Harcomania 2013 – „Ocalić od zapomnienia…”

0
Plakat promujący wydarzenie

W tym roku z okazji 90. rocznicy powstania harcerstwa w Mysłowicach organizowany jest Harcerski Festiwal Kultury, którego celem jest „ukulturalnić na maksa” i integrować środowiska harcerskie województwa śląskiego. Gwarantowane są trzy dni dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Tegoroczny festiwal swoim klimatem ma przypominać festiwale z lat 90. ubiegłego wieku.

Pierwszy festiwal miał miejsce w roku 1995 i po ogromnym sukcesie organizacyjnym, zapoczątkował cykl naprawdę dużych imprez o dobrej sławie, nie tylko w mysłowickim hufcu. – Gościliśmy co roku (do 1999 r.) około 200 harcerzy z Mysłowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Chorzowa, Pszczyny, a nawet Ostrowii Mazowieckiej – piszą na swojej stronie internetowej mysłowiccy harcerze. W późniejszych latach zaprzestano organizacji festiwali, na szczęście od roku 2003 czynione są próby reaktywacji. Ostatnia Harcomania miała miejsce w 2008 roku.

W dniach 11-13 października Hufiec ZHP Mysłowice oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury zapraszają na Harcomanię 2013 pt. „Ocalić od zapomnienia…”. Tradycyjnie pierwszego dnia odbędzie się maraton filmowy o tematyce harcerskiej, a w sobotę turniej teatrów i festiwal piosenki – będzie to okazja dla harcerzy, żeby pochwalić się swoimi zdolnościami na różnych polach kultury. Pełen emocji dzień uwieńczy Koncert Galowy z nagrodami, a także występ Janka Samołyka – wrocławskiego artysty rockowego, który debiutował w 2009 r. na OFF Festivalu i odbył trasę koncertową do Chin. Ostatni dzień Harcomanii to okazja do zwiedzenia Muzeum Miasta Mysłowice, gdzie dostępna będzie harcerska wystawa „Byliśmy Jesteśmy Będziemy”, oraz największego w Europie Muzeum Pożarnictwa.

Warunkiem uczestniczenia w HFK jest zgłoszenie wysłane do 5 października na adres: Komenda Hufca ZHP Mysłowice, ul. Mikołowska 3, 41-400 Mysłowice lub e-mail: ania.gandyk@gmail.com. Koszt uczestnictwa to 25 zł na osobę, które obejmuje 2 noclegi w warunkach polowych, obiad i ciepłą herbatę do każdego posiłku oraz nagrody i dyplomy. Drużyny zakwaterowane będą w Zespole Szkół im. J. Korczaka przy ul. Plac Wolności w Mysłowicach. Każdy uczestnik musi zaopatrzyć się w karimatę i śpiwór. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji oraz dokładny harmonogram imprezy dostępny jest na www.myslowice.zhp.pl w zakładce Harcomania 2013. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here