I Piknik Historyczny w Mysłowicach

0
Plakat Mysłowickiego Detektywa Historycznego

26 maja odbędzie się w naszym mieście I Piknik Historyczny. Jego organizatorzy – Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny, Muzeum Miasta Mysłowice i Mysłowicki Ośrodek Kultury – przygotowali na ten dzień mnóstwo atrakcji.

O godz. 12 zapraszamy wszystkich na mysłowicki Rynek. Bytomskie Bractwo Kurkowe odda salwę honorową i razem wyruszymy barwnym orszakiem w stronę Słupnej. W orszaku wezmą udział osoby przebrane w stroje z epoki (koniec XIX i początek XX w.) – uczestnicy konkursu, bicykliści, harcerze oraz wszystkie inne chętne osoby. Po przybyciu orszaku na ul. Portową piknik zostanie oficjalnie otwarty.

Walce Wiedeńskie zagra dla nas Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziećkowic. Po muzycznej podróży w czasie rozpoczniemy finał konkursu „Stylowa podróż w czasie”. Zaprezentujemy również pokaz jazdy w damskim siodle w wykonaniu Stadniny Arabka z Dziećkowic i pokaz bicyklistów na starodawnych rowerach, którzy zaprezentują swoje akrobatyczne umiejętności. FotoLab Ptasiński wykona zdjęcie pamiątkowe wszystkich uczestników pikniku na ulicy Portowej. W Muzeum Miasta Mysłowice odbędą się prelekcje na temat historii Mysłowic oraz zaprezentowany zostanie film dokumentalny „Dzieje mysłowickiego szkolnictwa”. Na zakończenie imprezy wystąpią chłopaki z Mysłowic i Jaworzna, czyli zespoły GalHan i T-Rust.

Członkowie Mysłowickiego Detektywa Historycznego, jako miłośnicy historii naszego regionu, żywią wielką nadzieję, że działania o charakterze medialnym i kulturalnym, które podejmują, zwrócą uwagę mieszkańców oraz przedsiębiorców
z naszego regionu na walory historyczne oraz turystyczne tego miejsca i utrwalą wiedzę o historii naszego miasta.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

Program:

Rynek – Promenada

12.00 – 13.00 – Orszak: Rozpoczęcie na Starym Rynku w Mysłowicach, następnie przemarsz przez ul. Grunwaldzką, Plac Wolności, ul. Powstańców i Promenadę do ulicy Portowej. W orszaku udział wezmą: osoby przebrane w stroje z przełomu wieków XIX/XX, bicykliści, Bytomskie Bractwo Kurkowe, harcerze oraz wszyscy inni chętni.

15.00 – 15.30 – Pokaz jazdy konnej w damskim siodle – Stadnina Koni Arabka z Dziećkowic (boisko treningowe MOSiR – Promenada)

Ulica Portowa

10.00 – 13.00 – Projekcja filmu „Noce i dnie” 1975 roku (budynek po byłej restauracji przy ul. Portowej 6)

13.00 – 13.15 – Powitanie i oficjalne rozpoczęcie pikniku

13.30 – 14.30 – Konkurs „Stylowa podróż w czasie” – prezentacja 10 najciekawszych strojów zgłoszonych do konkursu. Głosowanie jury oraz publiczności.

14.30 – 15.30  – Wystawy: Trójkąt Trzech Cesarzy – ze zbiorów Muzeum Miasta w Sosnowcu; Mysłowice – Muzeum Miasta Mysłowice.  Opiekun wystawy: Luiza Rotkegel (budynek po byłej restauracji przy ul. Portowej 6)

15.30 – 15.45 – Pokaz jazdy sprawnościowej na bicyklach

15.45 – 16.15 – Występ Orkiestry Dętej OSP Dziećkowice

16.20 – 16.35 – Pokaz jazdy sprawnościowej na bicyklach

17.00 – 17.30 – Wspólne zdjęcie uczestników pikniku FOTOLAB Ptasiński

17.30 – 18.00 – Konkurs „Stylowa podróż w czasie” – oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród

18.00 – 18.30 – Występ Orkiestry Dętej  OSP Dziećkowice

18.45 – 20.00 – Koncerty zespołów GalHan i T-Rust

20.00 – 20.15 – Oficjalne zakończenie pikniku

Muzeum Miasta Mysłowice

16.00 – 17.00 – Prelekcje historyczne

17.00 – 18.00 – Projekcja filmu dokumentalnego „Dzieje mysłowickiego szkolnictwa”

Nadesłano przez: Mysłowicki Detektyw Historyczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here