„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”

0
Plakat

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” to widowisko, na które 20 marca do Mysłowickiego Ośrodka Kultury zaprasza Zespół Artystyczny „Tota Anima” Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Augusta Hlonda w Mysłowicach.

Widowisko zainspirowane zostało II częścią „Dziadów” oraz poezją Adama Mickiewicza. Jest to teatralno – muzyczna refleksja nad misterium ludzkiej duchowości, o którą od zarania dziejów toczą walkę moce światłości i ciemności. Która z nich zwycięży w ostatecznym rozrachunku? I gdzie doprowadzi miotającą się duszę człowieka? Na te pytania odpowiedzi szukał poeta, poszukają jej także aktorzy spektaklu i publiczność.

– Tematyka spektaklu jest aktualna w każdym czasie – szczególnie jednak w czasie Wielkiego Postu, który wyjątkowo nastraja do wzniosłych duchowych przemyśleń nad sensem życia, istnieniem i przemijaniem. Słowa poety przenikają do głębi, momentami wzbudzając lęk, a nawet przerażenie wstrząsające widzem i wywołujące myśl ponadczasową. Dramatyzm przesłania dodatkowo potęgują wyraziste efekty świetlne, podniosły śpiew, dynamiczna muzyka oraz inspiracje choreograficzne. Spektakl z pewnością dostarczy niezwykłych wrażeń, wzmaganych od pierwszych słów aż do ostatnich taktów – mówi reżyserka widowiska, Dorota Luber z Górnośląskiej WSP.

To niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce 20 marca o godz. 18 w centali MOKu przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Źródło: MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here