Teatralna środa, czyli teatr młodego widza na wakacje

0

W ramach „Wakacji z MOK”, czyli cyklu zajęć dla dzieci prowadzonych w różnych filiach Mysłowickiego Ośrodka Kultury, przyjadą aktorzy Teatru Żelaznego ze sztuką „Różowy kapturek”. Na to wydarzenie zapraszane są jednak także dzieci, które nie korzystają z oferty wakacyjnej instytucji.

Teatr Żelazny, renomowany zespół artystów z Katowic, który przyjeżdża do Mysłowickiego Ośrodka Kultury regularnie i zawsze pozytywnie zaskakuje, będzie gościć w Mysłowicach już w najbliższą środę, 17 lipca.

– Pamiętamy niezwykle dynamiczną i prześmieszną „Pchłę Szachrajkę”, która podbiła serca dzieci z mysłowickich przedszkoli i szkół. Tym razem po raz pierwszy na naszej scenie artyści pokażą „Różowego Kapturka”. Nie czerwony, lecz różowy…i trochę na opak. Kapturek na hulajnodze i babcia pokonująca wilka w walce? To będą zupełnie inne i nowe przygody znanej bohaterki! – opowiada Katarzyna Grobelna z Działu Imprez i Animacji Kultury. – Będziemy świadkami castingu na Kapturka, pokonania wilka przez babcię, wypuszczenia zwierząt z zoo i pogoni za wilkiem. Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen, zarówno zabawnych gagów, jak i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”! Przedstawienie z interakcją z publicznością – dodaje.

Spektakl odbędzie się w MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Więcej o teatrze przeczytacie na stronie: https://www.teatrzelazny.pl/o-teatrze/.

Bilety: 10 zł dziecko, 12 zł osoba dorosła.