Zaśpiewają i zatańczą do Disneyowskich piosenek

0
Plakat MOK

Któż z nas nie kojarzy takich bajek, jak „Mała syrenka”, „Zaplątani”, „Herkules”, „Piękna i bestia” czy „Kopciuszek”? To właśnie animacje Walta Disneya stały się inspiracją do stworzenia kolejnego dzieła teatralno-muzycznego, które będzie miało premierę 24 marca o godz. 18 w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Brzezince.

Spektakl taneczno-muzyczny „Zaplątani w tańcu” jest efektem twórczej pracy aktorów teatru Podtekst oraz tancerzy studia tańca StageART. To kompilacja piosenek wykonywanych przez aktorów, do których aranżacje taneczne przygotowuje Weronika Zacher.

– Jest to pierwsze tego typu wydarzenie realizowane z inicjatywy teatru Podtekst – mówi Michał Skiba, reżyser spektaklu oraz dyrektor MOK. – Widowisko kierowane jest do wszystkich grup wiekowych i jesteśmy przekonani, że przypadnie do gustu publiczności. Z pewnością będzie to wyjątkowo spędzony czas zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych – dodaje.

Teatr, który funkcjonuje w mieście od lat, dotychczas zajmował się sztukami natury dramaturgicznej. Tym razem proponuje lżejsze przedstawienie.

– To widowisko ma w swojej naturze bardzo dużo z musicalu. Mamy muzykę, słowo, taniec. Chcieliśmy przygotować lżejszy spektakl, co nie znaczy, że jest banalny. Widz nie wyjdzie z niego pełen refleksji, ale z pewnością będzie się dobrze bawił. Będzie lekko i z mnóstwem kolorytu – tłumaczy Skiba.

– Dzieci, które chodzą do mnie na zajęcia, przedstawią choreografie do piosenek z filmów Disneya. Śpiewają aktorzy teatru, my tańczymy. Najmłodsi tancerze mają 6 lat, najstarsi 18. Na scenie w różnych momentach będzie aż 50 tańczących osób. Każda piosenka wygląda zupełnie inaczej. To pierwsze tego typu wydarzenie w Mysłowicach, gdzie łączą się dwie kulturalne szkoły. Wspólnymi siłami stworzyliśmy fajną sztukę – mówi Weronika Zacher ze studia tańca StageART.

Bilety w cenie 10 zł kupicie tu oraz w MOK przy Laryskiej lub Grunwaldzkiej.