„Teatralna niedziela”: tym razem wsiądziemy na diabelski młyn

0

„Diabelski młyn” Teatru Bez Sceny to kolejna teatralna propozycja Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Intrygującą historię romansu mężczyzny w średnim wieku i młodej kobiety zobaczymy w niedzielę 31 marca o godz. 19.30 w MOK-u na Brzezince, czyli byłym kinie Znicz.

Za nami drugi ze spektakli prezentowanych w ramach „Teatralnej niedzieli”. Cykl, choć dopiero startuje, zyskał już grono wiernych fanów, czego dowodem może być zapełniona po brzegi sala MOK-u podczas lutowego wydarzenia. Pora zatem na kolejny spektakl w wykonaniu katowickiego Teatru Bez Sceny. Tym razem będzie to bawiący do łez, ale także skłaniający do refleksji „Diabelski młyn”.

Spektakl jest historią podstarzałego słomianego wdowca, który poznaje w barze młodą dziewczynę i pod nieobecność żony zaprasza ją do domu. „Diabelski młyn” Erica Assousa w interpretacji Teatru Bez Sceny kręci się naprawdę szybko. To zaproszenie do szaleńczej, teatralnej jazdy na skrzyżowaniu komedii i tragikomedii, farsy i tragifarsy, dramatu i melodramatu. W tej komedii ludzkich słabości i śmieszności do samego końca nic nie będzie oczywiste. Jak na diabelskim młynie w lunaparku wznosić się będziemy ze ściśniętym żołądkiem w górę, by po chwili z zapartym tchem opadać w dół, ku oczyszczającemu śmiechowi i łzom wzruszenia. Zdrada? Zemsta? Szantaż? Manipulacja? A może coś całkiem innego?

Cena biletu to 20 zł, jednak osoby chcące regularnie uczestniczyć w „Teatralnej niedzieli” zostaną nagrodzone zniżkami na kolejne wydarzenia. Każda osoba kupująca bilet otrzyma pieczątkę na Karnecie Kulturalnego Aktywisty. Każda kolejna pieczątka to 5 zł zniżki, zatem osoby, które pojawiły się na styczniowym i lutowym spektaklu, na najbliższe wydarzenie w ramach „Teatralnej niedzieli” będą mogły wejść za jedyne 10 zł. Karnety zniżkowe nie obowiązują w przypadku sprzedaży internetowej.

Sprzedaż biletów:

  • MOK Grunwaldzka 7,
  • MOK Brzezinka, ul. Laryska 5,
  • tutaj.

Plakat MOK

Nadesłano: MOK