Teatr From Poland zaprasza nas w podróż… w czasie

0
fot. Teatr From Poland

W sobotę 10 listopada o godz. 18 na deskach Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Laryskiej 5 w Brzezince Teatr From Poland wystawi swoją sztukę „Rok 1913”. Wstęp wolny!

– Cofnijmy się w czasie. Tak ze 100 lat. Dokładnie do roku 1913. W Paryżu odbyła się premiera baletu „Święto wiosny” z muzyką Igora Strawińskiego, a w Rosji obchodzono 300-lecie panowania domu Romanowów, powstała kolej transsyberyjska i pierwsza autostrada w Stanach Zjednoczonych. Rozwijała się sztuka, kwitła wynalazczość. Można było podróżować bez wiz i dewiz. Jednak… coś wisiało w powietrzu i to coś niebawem wybuchło. O tych i innych doniosłych, trwałych i nietrwałych wyczynach historii opowiemy w spektaklu. Jednak przede wszystkim bohaterami będą wschodzące gwiazdy kina, „najważniejszej ze sztuk”, która dopiero się rodzi. Podglądając Filipa i Flopa, śledzimy ewolucję ikon filmu niemego i ostatniego roku spokojnych czasów – tak o swoim spektaklu mówią aktorzy Teatru From Poland.

„Rok 1913” miał swoją premierę w 2014 r. i zdobył nagrodę główną 36. Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju w 2015 r. Scenariusz i reżyseria: Jarosław Filipski. Występują: Wojciech Kowalski, Izabela Walczybok-Matuszyńska i Paweł Ziegler. Scenografia: Joanna Chwastek.