Przed nami Noc Teatrów Metropolii

0
Materiały promocyjne

29 września odbędzie się dziewiąta już edycja tego niezwykłego wydarzenia. Nocne spektakle, zwiedzanie budynków teatrów, domów kultury, a nawet telewizyjnego studia – taka okazja nie zdarza się często.

Widzowie nie tylko oglądają przygotowane przedstawienia, ale są również zapraszani do udziału w nich. Mogą sprawdzić, co dzieje się za kulisami lub przymierzyć kostiumy sceniczne. Tegoroczne hasło przewodnie NTM brzmi „Open the door – otwieramy drzwi na innych”, dlatego przedstawienia i inne atrakcje zaplanowano w różnych lokalizacjach, nawet pod gwieździstym niebem. Np. przed Teatrem Śląskim odbędzie się widowisko w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie pt. „Ballada o Janie Wnęku”. Z kolei spektakl „Terror”, odtwarzający główny proces sądowy Larsa Kocha, który zestrzelił samolot pasażerski ze stu sześćdziesięcioma czterema osobami na pokładzie, wystawiony zostanie w sali sejmu śląskiego. Udział w wydarzeniu bierze również Telewizja Katowice, która zaprasza widzów na spektakle, warsztaty i spotkania z twórcami.

Instytucje biorące udział w NTM oraz szczegółowy repertuar znajdziecie na www.nocteatrowmetropolii.pl. Wiele spektakli można zobaczyć za darmo i bezpłatnie wziąć udział w atrakcjach specjalnych. Pozostałe bilety są w cenach promocyjnych. Przygotowano też wydarzenia dla najmłodszych widzów oraz darmowe przejazdy komunikacją miejską dla wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here