„W małym miasteczku”. Wystawią sztukę ku pamięci Jana Ziemby

0
fot. itvm.pl

Przed nami wyjątkowe wydarzenie. W czwartek 1 czerwca spotkamy się w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Brzezince, aby uczcić pamięć zmarłego w zeszłym roku Jana Ziemby, słynnego kinooperatora, miłośnika i propagatora sztuki filmowej. Tego dnia zobaczymy premierowe wykonanie spektaklu „W małym miasteczku”.

Tematyka przedstawienia jest ściśle związana z miejscem, starym kinem, oraz ludźmi, którzy współtworzyli tamtejszy klimat. Aktorzy wykorzystują stare filmy oraz dokumenty, które w zestawieniu z piosenkami ukazują zabawny, ale również sentymentalny obraz ludzi mieszkających w małych miasteczkach. Aranżacje w wykonaniu Piotra Nowatkowskiego nadają znanym utworom muzycznym inny wydźwięk artystyczny.

Inspiracja do powstania spektaklu narodziła się z obcowania z miejscem, jakim jest zlokalizowane w Brzezince byłe kino Znicz, obecnie filia MOK, oraz dorobkiem filmowym Jana Ziemby, już nieżyjącego kinooperatora i propagatora sztuki filmowej w Mysłowicach. Sztuka jest efektem pracy twórczej całej grupy Podtekst, a także młodego utalentowanego filmowca Krzysztofa Łęczyckiego, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Na scenie wystąpią: Kinga Ursoń, Magda Czekaj, Maja Nowak, Patrycja Kawa, Róża Brzeska, Michał Młyński i Maciej Pytel. Reżyseria: Michał Skiba. Aranżacja muzyczna: Piotr Nowatkowski. Montaż filmowy: Krzysztof Łęczycki.

1 czerwca, godz. 19, MOK przy ul. Laryskiej 5. Wstęp wolny!

Plakat MOK

Nadesłano: MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here