Plakat promujący spektakl

Jesienne wieczory to dobry czas na wybranie się do teatru, dlatego Teatr Zagłębia w Sosnowcu zachęca bogatą ofertą spektakli oraz promocyjnymi cenami biletów. Nawet jeśli nie macie z kim zostawić dzieci, raz w miesiącu możecie zabrać je ze sobą, gdyż w teatrze zaopiekuje się nimi animatorka z ośrodka „Skrzydlata Żyrafa”. Z kolei studenci mają możliwość skorzystania z promocji na spektakl „Piaskownica”, kupując bilet w kasie teatru.

W październiku na deskach Teatru Zagłębia można oglądać wspomnianą „Piaskownicę” w reżyserii Jerzego Bielunasa. Spektakl przedstawia relacje damsko – męskie w życiu codziennym, które odgrywane są w piaskownicy symbolizującej pole walki między kobietą a mężczyzną. On, bezustannie bawiący się samochodzikiem i Batmanem, wchodzi w świat inspirowany obrazami z komiksów i gier komputerowych. „Nierealna rzeczywistość” pochłania go na tyle mocno, że zaburza jego relacje z Nią, stając się ucieczką, projekcją kompleksów i głęboko skrywanych lęków. W spektaklu wyimaginowany świat tworzony przez wyobraźnię młodego bohatera wdziera się do piaskownicy: Batman, jego wrogowie i sprzymierzeńcy toczą pojedynki w trójwymiarowej przestrzeni między murami pokrytymi graffiti już nie jako zabawki, ale nadnaturalnej wielkości postaci wyjęte z komiksów.

Kolejnym ciekawym spektaklem jest „Zaćmienie” w reżyserii Igora Gorzkowskiego. To sztuka skomponowana z bardziej i mniej znanych opowiadań Czechowa. Jak podają krytycy, adaptacje opowiadań mistrza rosyjskiego realizmu wciąż stanowią olbrzymie wyzwanie dla zespołów teatralnych. Uchwycenie słynnego, mistrzowskiego połączenia absurdu, satyry i genialnej analizy rzeczywistości zdaniem wielu jest po prostu fizycznie niemożliwe. Jednak ekipie Teatru Zagłębia udało zbliżyć się do ideału, świadczą o tym niezwykle pochlebne recenzje. Przekonajcie się sami, ale pamiętajcie, że kimkolwiek byście nie byli, Czechow na pewno was znał, a w dodatku opisał w jednym ze swych opowiadań.

W tym miesiącu w Teatrze Zagłębia można również zobaczyć farsę, czyli „Prywatną Klinikę” w reżyserii Jerzego Federowicza, „Cymes! Cymes!” Jana Szurmieja – przedstawienie muzyczne ze światowymi przebojami, skeczami i zabawnymi monologami, „Tajemniczy Ogród” według F. H. Burnett oraz wiele innych widowisk, które gorąco polecamy!

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich spektakli oraz pełny repertuar dostępny jest na stronie www.teatrzaglebia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię