Pozytywne rozczarowanie, czyli Jamal w nowej odsłonie

0
fot. nadesłano

Dwa lata czekaliśmy na kolejny album Jamala i wszystko wskazuje na to, że już niebawem będziemy mogli posłuchać nowego materiału.

Fani Jamala kojarzą artystę z takimi gatunkami jak dancehall, hip-hop czy R&B i wygląda na to, że nadchodzący album będzie dla wszystkich starych fanów dużym rozczarowaniem.

Oczywiście pozytywnym! Jamal zaprosił do współpracy Wasia, czyli szarą eminencję wielu wybitnych utworów oraz albumów. Współpracując z największymi artystami został nominowany do nagrody Fryderyk. Artyści wspólnie odkryli chęć do nagrania albumu w klimacie bardziej rockowym, z wpływami Jamala z dawnych lat.

Premiera albumu „Czarny Motyl” już 31 maja. – Ten album będzie zdecydowanie bardziej poważny i refleksyjny – mówi Miodu, lider zespołu Jamal. W najbliższych dniach artysta chce zaprezentować pierwszy singiel oraz wystartować ze sprzedażą albumu w preorderze i jak zapowiada, preorder będzie niósł za sobą kilka niespodzianek. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Agora.

Jamal powstał w Radomiu w 1999 r. z inicjatywy Tomasza „Mioda” Mioduszewskiego i Łukasza Borowieckiego. Niebywała popularność zespołu zaczęła się od albumu „Rewolucje”, która zrobiła międzynarodową karierę za sprawą popularnej brytyjskiej kapeli Mattafix oraz singlowi „Policeman” z tej płyty, który do dzisiaj możemy usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych.

Jamal ma za sobą cztery wydane albumy: „Rewolucje”, „Urban Discotheque”, „Miłość” oraz ostatni „1994”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here