Zagłosuj na Menippe w konkursie Męskie Granie Young

0
fot. Maciej Gapiński

Niebawem 10. edycja Męskiego Grania, a już teraz rozpoczął się konkurs dla młodych zespołów, które mogą wziąć udział w trasie oraz wyprodukować pierwsze teledyski. Jednym z nich jest mysłowicka grupa Menippe. Głosowanie trwa do 22 marca.

Męskie Granie Young to konkurs, do którego Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki, i Tomasz Organek, lider zespołu Ørganek, wyselekcjonowali 20 grup. Siedem z nich ma szansę wystąpić podczas Męskiego Grania, a dwie będą mogły zrealizować teledysk do utworu konkursowego wraz z Papaya Young Directors. Do 22 marca na stronie www.meskiegranieyoung.pl można głosować na swojego faworyta, oddając codziennie maksymalnie trzy głosy na różne zespoły.

Wśród wybranych formacji muzycznych znaleźli się również muzycy z Mysłowic. Zespół Menippe został dostrzeżony przez Piotra Stelmacha, a utwór „Powidło” stał się piosenką konkursową. – Bardzo się cieszymy z nominacji do konkursu Męskiego Grania. To znaczy, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Sama możliwość udziału w tym konkursie to już dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że mieszkańcy naszego miasta oraz nasze grona znajomych tak bardzo się zaangażowały w to głosowanie, to jest bardzo ważne, może nawet ważniejsze niż sama wygrana. To ludzie i energia wokół tworzą siłę. W tym wypadku wiem, że zwykłe „dziękuję” to bardzo mało, ale bardzo, bardzo dziękuję za tak wielkie zainteresowanie, za te udostępnienia informacji o konkursie i za wszystkie głosy – mówi Arbuz Arbuziński, jeden z członków Menippe. – Świadomość tego, że mamy za sobą ludzi, którzy wierzą w nas i w to co robimy, to największa nagroda. Mamy jeszcze sporo do zrobienia w tym temacie, bo jak zawsze podchodzimy do tego bardzo ambitnie. Bardzo dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za to, że jesteście z nami! – dodaje masznik., drugi muzyk.

23 marca w audycji „Myśliwiecka 3/5/7” na antenie Trójki ujawnionych zostanie siedmiu wykonawców, którzy zdobyli największe uznanie publiczności. Wierzymy, że 10. edycja trasy jest doskonałą okazją do tego, aby jeszcze odważniej wychodzić poza muzyczne schematy i pokazywać, że chce się Ż muzyką – mówi Ewa Kierlik, starszy kierownik marki Żywiec. Męskie Granie to przestrzeń do wspierania młodych, utalentowanych muzyków, nieznanych jeszcze szerszej publiczności. Siedmiu zwycięzców konkursu Męskie Granie Young dostanie szansę prezentacji swojego repertuaru na scenie Ż, a dla dwóch z nich, dzięki współpracy z Papaya Young Directors, wyprodukujemy teledyski – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here