AlterFest drugi w Polsce

0
fot. AlterFest

Mysłowicki festiwal AlterFest znalazł się na drugim miejscu w plebiscycie portalu somusic.pl na najlepsze wydarzenie roku 2016. To już trzecie wyróżnienie czytelników portalu dla rodzimej imprezy – w poprzednich latach festiwal dwukrotnie zajmował drugie miejsce.

AlterFest już po raz trzeci został zauważony przez dziennikarzy portalu somusic.pl, zdobywając nominację w kategorii Wydarzenie roku 2016. W trwającym przez ostatnie kilka tygodni plebiscycie czytelnicy z całej Polski głosowali m.in. na najlepszy utwór, artystę, festiwal czy właśnie wydarzenie roku. Wśród nominowanych wydarzeń najlepszym okazał się poznański Spring Break, podczas którego mogliśmy usłyszeć ponad 100 wykonawców z polski i zagranicy. Tuż za nim znalazł się organizowany w Mysłowicach od 2012 r. AlterFest.

Impreza w ciągu ostatnich lat zaprezentowała ponad 60 artystów grających szeroko pojęta muzykę alternatywną – od indie rocka, poprzez elektronikę, aż po hip-hop, gromadząc każdego roku blisko tysiąc widzów z niemal całego województwa śląskiego, a także z bardziej odległych miast, takich jak m.in. Wrocław, Warszawa czy Łódź. – Kolejny sukces AlterFestu cieszy i dodaje sił do dalszego działania. Jest to sukces wielu mysłowiczan oraz osób spoza naszego miasta skupionych wokół organizującego festiwal stowarzyszenia Art In. Jest to także sukces Mysłowickiego Ośrodka Kultury, który od pierwszej edycji współorganizuje naszą imprezę. Ale przede wszystkim to sukces Mysłowic jako gospodarza festiwalu – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca imprezy i prezes stowarzyszenia Art In.

Od zeszłego roku AlterFest organizowany jest w mysłowickim kościele ewangelickim – miejscu niezwykłym, klimatycznym, idealnie pasującym do prezentowanej podczas imprezy muzyki. Obecnie jest to jeden z najważniejszych nieplenerowych festiwali muzycznych w Polsce. Jak zapowiadają organizatorzy, impreza odbędzie się również w tym roku, choć na razie nie są znane ani data, ani bliższe szczegóły wydarzenia. – Drugie miejsce w plebiscycie jest miłym akcentem w czasie, gdy trwa ciężka praca nad kolejną edycją wydarzenia. Mogę zapewnić, że będzie równie ciekawie jak w poprzednich latach. Póki co nie chciałbym jednak zdradzać żadnych szczegółów. Oprócz głównej części festiwalu zorganizujemy także koncerty Before AlterFest w Mysłowicach, Katowicach oraz prawdopodobnie w Sosnowcu – dodaje Prajer.

Pierwszy koncert zapowiadający AlterFest 2017 już 18 marca w Katowicach. W pubie Drzwi Zwane Koniem wystąpi duet Sam & Bart, który niedawno gościł w mysłowickim Kaloszu. Więcej o tym wydarzeniu dowiecie się stąd.

Miłośnicy festiwalu muszą zatem uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać pierwszych informacji dotyczących tegorocznej edycji AlterFestu, które zapewne w pierwszej kolejności pojawią się na profilu imprezy na Facebooku oraz na stronie internetowej www.alterfest.pl.

Nadesłano przez: P. Markiewka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here