III Ogólnopolski Konkurs Piosenki „AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN”

0

8 grudnia w sosnowieckiej Sali Koncertowej odbędzie się wielki finał III Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN”. Zwycięzca otrzyma pamiątkową statuetkę Grand Prix oraz 6 tys. zł!

Organizatorzy liczą na zaprezentowanie przez uczestników nowych aranżacji i interpretacji przebojów Władysława Szpilmana. Oryginalne wykonanie ma pokazać nieprzemijające wartości w utworach sosnowieckiego kompozytora oraz ponownie wypromować jego twórczość i dorobek muzyczny.

Muzyka rozrywkowa to znak rozpoznawczy Władysława Szpilmana. Dzięki swojemu talentowi i kunsztowi tworzył ją w sposób różnorodny i bardzo nowatorski jak na XX wiek. Uczestnicy konkursu powinni wykazać się nowym podejściem do twórczości Szpilmana poprzez użycie współczesnych środków wyrazu, świeże aranżacje oraz nowe brzmienia przystające do XXI wieku. Konkurs nie jest skierowany dla biernych odtwórców znanych i uznanych piosenek Władysława Szpilmana, ale dla osób, które piosenki sosnowieckiego kompozytora odkryją dla publiczności na nowo.

III Ogólnopolski Konkurs Piosenki „AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN” ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły 17 lat i są amatorami lub profesjonalistami – wokalistami będącymi uczniami/absolwentami szkół muzycznych lub teatralnych, a także zespoły muzyczne, chóry oraz adepci teatralni. W przedsięwzięciu mogą brać udział także soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Do udziału w III edycji konkursu nie dopuszcza się laureatów Grand Prix poprzednich edycji konkursu.

Zgłoszenia można przesyłać do 23 listopada, eliminacje będą miały miejsce 7 grudnia. Zainteresowani słuchacze również będą mogli przyjść na przesłuchania oraz na Galę Finałową – wstęp będzie bezpłatny. Tym razem aranżacje i interpretacje utworów sosnowieckiego kompozytora ocenią znane osobistości związane ze światem muzyki: Krystyna Prońko, Kuba Badach, Paweł Sztompke oraz Ewa Zug.

Więcej informacji oraz karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie: www.szpilman.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here