IV Festiwal Muzyczny „Pod Kluczem”

0
Materiały promocyjne

17 maja w Mysłowickim Ośrodku Kultury już po raz czwarty zabrzmi muzyka płynąca z serc dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, które zaprezentują swoje talenty na Festiwalu Muzycznym „Pod Kluczem”.

Festiwal Muzyczny „Pod Kluczem” jest przedsięwzięciem skierowanym do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tej inicjatywy są nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach. Głównymi celami festiwalu są: promowanie osób niepełnosprawnych na scenie muzycznej, podnoszenie w nich poczucia własnej wartości, przeciwdziałanie dyskryminacji osób niepełnosprawnych oraz odkrywanie talentów muzycznych.

Festiwal daje możliwość prezentacji umiejętności wokalnych, instrumentalnych i ruchowych na profesjonalnej scenie muzycznej. Ma formułę konkursową i uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i podopieczni warsztatów terapii zajęciowej. Młodzi artyści występują w podziale na dwie kategorie: solista i zespół, z podziałem na grupy wiekowe.

Uczestników ocenia profesjonalne jury, składające się z wykładowców Akademii Muzycznej, nauczycieli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach oraz przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Główne nagrody w poszczególnych kategoriach przyznaje się laureatom pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienia.

Festiwal został objęty honorowymi patronatami: Posła na Sejm RP Jerzego Ziętka, Marszałka Województwa Śląskiego Mirosława Sekuły, Prezydenta Miasta Mysłowice Edwarda Lasoka, Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera, Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach Tomasza Miczka oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Fundacji TVS.

Nadesłano przez: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here