Green Day w Polsce

0
fot.Wikipedia

18 czerwca tego roku w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert popularnej grupy punk rockowej Green Day. Koncert oprócz promocji ostatniej trylogii „Uno!”, „Dos!” i „Tre!” przypomni także nieco starsze piosenki.

Billy Joe Armstrong, Mike Dirnt i Tre Cool to najbardziej rozpoznawalne i znane postaci kalifornijskiego zespołu utworzonego w 1987 roku. Green Day powstał z inicjatywy Billego i Mike’a, gdy oboje mieli po 10 lat. Początkowo nazywał się Sweet Children, a ich pierwsze występy można było oglądać w malutkim klubie przy Gilman Street.

Grupa w swojej karierze wydała już 11 płyt, z których najbardziej znane są: „Dookie”, „Warning”, „American Idiot” oraz ostatnia trylogia. Ekstrawagancki wygląd i kontrowersyjne zachowanie sprawiają, że z roku na rok zyskują coraz większą liczbę fanów. Sami zaś muzycy twierdzą, że od początku swojej działalności nie zależało im na wielkich pieniądzach. Do dzisiaj wspierają wiele instytucji charytatywnych i prowadzą zbiórki dla ludzi poszkodowanych przez kataklizmy. We wrześniu 2006 roku wydali płytę z coverem, który nagrali wraz z zespołem U2, „The Saints Are Coming”. Cały dochód ze sprzedaży płyty przekazali ofiarom huraganu Katrina.

18 czerwca w Atlas Arenie będzie można usłyszeć takie piosenki jak: „Letterbomb”, „99 Revolution”, „Holiday”, „Minority”, „Stray heart” itd. Wielu fanów zespołu obawiało się, że ta trasa koncertowa będzie pozbawiona niesamowitej energii i specyficznego brzmienia głosu Billego, ponieważ wokalista niedawno wyszedł z odwyku. Sądząc po ostatnim tournee w USA i Kanadzie, Green Day nie utracił jednak swojej siły i energii, a koncerty na długo pozostaną w sercach fanów.

Nadesłano przez: Monika Marian, uczestniczka warsztatów dziennikarskich MDK, Gimnazjum nr 4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here