Nowe przygody Dusi i Pucia

0

We wrześniu miały swoją premierę kolejne części przygód Pucia oraz Dusi. Co słychać u tych sympatycznych bohaterów?

„Dusia i Psinek-Świnek. Dzień Niegrzeczniucha” to czwarty tom z serii stworzonej przez Justynę Bednarek. Opowiada ona o przygodach małej dziewczynki oraz jej pluszowego przyjaciela.

Pewien poranek zaczyna się dla Dusi zupełnie inaczej niż zwykle. Coś jest nie tak. Mama ma kwaśną minę i nie ma ochoty na wygłupy. W kuchni siedzi brodaty rudzielec, który zjadł ulubione smakołyki dziewczynki. Na dodatek w drodze do przedszkola ktoś nazwał tatę „osłem”. Dlaczego wszyscy są tacy niegrzeczni? Jak zakończy się ten nietypowy dzień? Dowiecie się, czytając „Dusia i Psinek-Świnek. Dzień Niegrzeczniucha”.

Ilustracje do całej serii stworzyła Marta Kurczewska znana między innymi z „Mojej pierwszej mitologii”, „Księdza Twardowskiego dzieciom” oraz „Co się zdarzyło w piórniku”. Rysunki zamieszczone w „Dusia i Psinek-Świnek. Dzień Niegrzeczniucha” są kolorowe i przyjemne. Patrząc na ilustracje łatwo odczytać emocje, które przeżywa bohater.

Grafiki zajmują całą powierzchnię strony, tekst jest zamieszczony na nich. Sprawia to wrażenie spójności między ilustracjami a treścią książki.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia poleca ten tytuł dla dzieci w wieku 0-6 lat.

Akcja „Pucio umie opowiadać” rozgrywa się w czasie, gdy na świecie nie było jeszcze Bobo, czyli najmłodszego członka rodziny. Książka przybliża czytelnikowi, jak wyglądały przygotowania rodziny do przyjścia na świat Bobo. Dowiemy się także o trudnościach i radościach, które wynikały z powiększenia się rodziny.

Seria książek o Puciu pomagała dzieciom wypowiadać pierwsze słowa oraz uczyła je mówić. Teraz przyszła kolej na wspólne opowiadanie. Każda z rozkładówek zawiera dużą ilustrację opatrzoną tekstem. Na dole każdej strony autorka zamieściła małe obrazkowe podsumowanie powyższej treści. Dzięki temu młody czytelnik może łatwiej przypomnieć sobie przeczytany tekst i spróbować samodzielnie go opowiedzieć. Dodatkowo autorka zawarła w książce wiele pytań, które maluch może zadać rodzicom, aby dowiedzieć się więcej na temat jego narodzin. Ten ciekawy zabieg powoduje, że książka „Pucio umie opowiadać” angażuje zarówno dziecko, jak i opiekuna.

Propozycja ta ma duży format i kartonowe strony. Ilustracje do książki stworzyła ponownie Joanna Kłos.

Najnowsza część przygód Pucia zachęca dzieci do dalszego ćwiczenia umiejętności komunikacyjnych. Skierowana jest do nieco starszych czytelników, którzy potrafią już samodzielnie się wypowiadać. Książka ta jest jednak dość uniwersalna. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet dwulatek będzie nią zainteresowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here