Znajdź Wally’ego

0

Gdzie jest Wally? to seria książek autorstwa Martina Handforda, która ukazała się w blisko 50 krajach. Szybko stała się bestsellerem i znalazła rzesze fanów na całym świecie. Wydawnictwo Mamania wydało trzy książki z cyklu o tym sympatycznym bohaterze.

Bohaterem każdego tytułu jest Wally oraz jego przyjaciele, którzy przenoszą się w czasie i przestrzeni, zwiedzając przy tym wiele ciekawych miejsc. Cała seria ma charakter interaktywny. Zadaniem czytelnika jest odnalezienie Wally’ego oraz jego przyjaciół. Nie jest to jednak zadanie łatwe, na poszczególnych rozkładówkach naprawdę dużo się dzieje. Sprawdźcie sami.

W tomie „Gdzie jest Wally?” bohaterowie wybierają się w podróż dookoła świata. Na kolejnych 12 planszach odwiedzą lotnisko, muzeum, odpoczywają nad morzem, a także jeżdżą na nartach. Na końcu każdej książki znajduje się lista kontrolna z dodatkowymi rzeczami do odnalezienia na ilustracjach.

Jeśli macie ochotę na podróż w czasie, to z pewnością spodoba wam się „Gdzie jest Wally TERAZ?”. Bohater wspólnie z przyjaciółmi i psem podróżuje wehikułem czasu, odwiedzając starożytny Egipt, Rzym, Wikingów oraz Azteków. Czytelnik ma możliwość poznania scenek z życia ludzi w odległych czasach.

Gdzie jest Wally? W Hollywood” to z kolei gratka dla wszystkich miłośników kina. Wally odwiedza plany filmowe, spotyka aktorów i reżyserów oraz poznaje kulisy tworzenia filmów. Ta książka ma największą koncentrację szczegółów. Sprawdzi się dla nieco starszych dzieci.

Cała seria jest nietuzinkowa. Zaskakuje pomysłowymi rysunkami oraz oszałamiającą ilością szczegółów. Ilustracje Martina Handforda cechuje prosta kreska, bogactwo kolorów oraz duże poczucie humoru. Pomimo iż książka objętościowo nie jest duża, gwarantuje dobrą zabawę na wiele godzin.

Dzieci oglądając rysunki mogą ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość, a także uczyć się samodzielnie opowiadać historie. To typ książek, które szybko się nie nudzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here