Twoje dziecko się boi? Zobacz jak możesz mu pomóc. KONKURS

0

Lęk i strach to emocje towarzyszące człowiekowi w jego codziennym życiu. Są ważne i potrzebne jednak powodują uczucie dyskomfortu, dlatego często dążymy do pozbycia się ich. Czy jednak słusznie?

Rozważania na temat dziecięcego strachu oraz lęków podjęła w swojej pracy Moje dziecko się boi. Jak mogę mu pomóc?” Magdalena Lange-Rachwał. Autorka z wykształcenia psycholog i polonista ma ogromną wiedzę oraz bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Nic więc dziwnego, że stworzyła poradnik, który jest ciekawy, napisany przystępnym językiem, a przede wszystkim bardzo pomocny.

Książka skierowana jest zarówno do rodziców, jak i specjalistów pracujących z dziećmi. Nie jest to poradnik zawierający jedynie suche fakty. To raczej praktyczny przewodnik gromadzący bogaty zbiór narzędzi, z którego mogą skorzystać rodzice chcący wesprzeć dziecko w sytuacjach budzących u niego lęk. Poszczególne narzędzia zostały szczegółowo opisane oraz zilustrowane przykładami. Autorka opisuje między innymi jak wykorzystać dramę, zabawki – przytulanki, bajki terapeutyczne oraz relaksację. Wskazuje rodzicom, na co zwrócić uwagę i jak wykorzystać konkretne narzędzia. W książce znajdziemy także wykaz lęków najczęściej występujących u dzieci oraz dostosowane do nich formy pomocy. Jeśli twoje dziecko boi się obcych, dentysty, ciemności lub zwierząt to ta propozycja jest stworzona właśnie dla ciebie. Poradnik zawiera również katalog lęków charakterystycznych dla dzieci w różnym wieku.

Moje dziecko się boi. Jak mogę mu pomóc?” może okazać się przydatną lekturą dla wszystkich tych, którzy pragną pomóc swojemu dziecku i wesprzeć go w trudnych chwilach. Polecamy.

Wspólnie z wydawnictwem Difin przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze książki „Moje dziecko się boi. Jak mogę mu pomóc?”. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w zabawie? Napiszcie na adres m.gorka@gazetamyslowicka.com, dlaczego chcielibyście wygrać tę książkę. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, z którymi skontaktujemy się mailowo i nagrodzimy je książkami. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca włącznie. Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here